Yaban Domuzu Binicisi

Yaban Domuzu BinicisiYaban domuzu binicisi sağlam, koyu tenli bir adamın sürdüğü iri bir domuzdur. Geniş omuzlu, yalnızca kahverengi bir bez giyen, kırmızı bir kemeri ve bir çift sandaleti olan bir birimdir. İki adet geniş altın bilekliği ve altın bir küpesi vardır. Silah seçimi ise büyük bir savaş balyozudur.

Domuzun yüksek duvarlardan atlayabilmesi nedeniyle, bu birimi kullanan oyuncunun düşman üssünde büyük avantajı bulunmaktadır. Çok fazla hasarı ve vuruş noktası olmasına rağmen, 2 dakikalık bir eğitim süresine sahiptir. Okçular gibi zayıf birimleri kullanmak için, savunma birimlerini oyalamak adına Yaban Domuzu Binicileri iyi birimlerdir.

Yüksek can değerleri ve hasarlarından dolayı, aynı zamanda da savunma birimlerine yöneldiği için devlerin yerine kullanılabilir.

Klanlarda birçok oyuncu şu sözlerden bahseder “Domuz binicisi çıktı mertlik bozuldu”. Nedeni ise gayet açıktır, çok fazla kara iksir maliyeti olmayan domuz binicisi üretim süresi ise sadece 2 dakikadır. Kısa sürede 10’larca üretilen domuz binicisi ile bir köyü dümdüz etmek hiç de zor değil.

Domuz binicisinin en büyük özelliği, duvarlardan atlayabilmesi. Bu durum domuz binicisini popüler bir savaşçı haline getirdi. Belirli bir seviyeye kadar devleri yoğun olarak kullanan oyuncular, köy binalarını yükselttiklerinde dev üretimi yerine domuz binicisi üretmeye başlıyorlar.

Bu durumu tetikleyen en büyük etken ise, bir domuz binicisi sürüsü tarafından köyünün dümdüz edildiğini gören oyuncular, bak bu iyiymiş dediklerinden kaynaklanmaktadır. 🙂

Saldırı Stratejisi
Her duvarın üzerinden atlayabilirler. Duvarların arasına atlayabilmesi, diğer birimleri de oraya taşıyabileceği, onlara geçitler açacağı anlamına gelmiyor. Eğer diğer birimler tarafından Yaban Domuzu Binilerinin desteklenmesini istiyorsanız, duvar yıkıcıları kullanmanız isabet olacaktır.

Yaban Domuzu Binicisi potansiyel olarak barbarların görevini de yapabilirler, örn: ” Yaban Domuzu Binicisi akını”, hem de duvarları yıkmak gerekmeden.  Ancak kaynak açısından çok da karlı bir değişim olmayacaktır, onca Yaban Domuzu Binicisini eğitmek önemli bir kara iksir maliyetine sebep olacaktır. Devler gibi Yaban Domuzu Binicileri de dikkat dağıtıcı unsurlar olarak faydalıdırlar. Devlerden iki kat hızlı ve çok daha fazla hasar verirler. Büyük gruplar halinde olduklarında, iyileştirme büyüsü ile birlikte harika bir iş çıkarırlar. Hepsi aynı anda kullanıldığında, harika bir yıkıcı kuvvet oluştururlar, bu etki de kara iksir maliyetleriyle dengelenmiştir.

Yaban Domuzu Binicisi klan kalesi için kullanılabilecek en iyi dikkat dağıtıcı birimlerindendir çünkü tüm duvarlardan kaçabilir ve köy derinlerindeki silahları etkisiz hale getirebilir.

Savunma Stratejisi
Yaban Domuzu Binicilerine karşı savunma yapmak aldatıcıdır çünkü duvarların konumu savunma stratejinizin konusunun tamamen dışındadır. Ancak, duvarlardan atlıyor olmaları, yer desteklerini (barbarlar, vs) duvarların gerisinde bırakabilecekleri anlamına gelir. Bu da iç savunmanızın onlar üzerine yoğunlaşması demektir. Klan kalesi ve kahramanlar, Yaban Domuzu Binicileri için can sıkıcı olabilir çünkü Yaban Domuzu Binicileri tüm diğer savunma binaları yıkılmadan onlara saldırmayacaktır. Bu nedenden dolayı kahramanlarınızı merkeze yerleştirdiğinizden emin olun. Çok hedef ayarlı cehennem kuleleri Yaban Domuzu Binicileri için şiddetli bir ceza olabilir, tüm iyileştirme etkilerini durdurur ve geniş gruplara ateş edebilir.

3 Temmuz 2014 güncellemesinde, Dev bombalar Yaban Domuzu Binicilerine 1.5 kat daha fazla etki etmektedir. Bu da dev bombalarınızı merkeze yerleştirmenin Yaban Domuzu Binicisi saldırılarına karşı iyi bir savunma olduğunu gösterir.

30 Temmuz 2013 güncellemesinden itibaren, Yaban Domuzu Binicilerinin ordu kamplarında ve klan kalelerinde kapladığı alan devlerle aynıdır (5). Yaban Domuzu Binicileri kara iksirinizden fedakarlık ederseniz iyi bir seçim olacaktır.

Yükseltme farklılıkları

 • İlk olarak, Yaban Domuzu Binicisi siyah bir mohawk’ı, sakalı ve sağ kulağında da altın bir küpesi vardır. İki ağır altın bilekliği, kırmızı bir kemeri ve kahverengi bir peştamalı vardır. Çekici küçüktür ve iki adet pirinç bandı vardır.
 • 3. seviyede, Yaban Domuzu Binicisi’nin çekicinin boyutları büyür ve siyaha dönüşür. Çekicin baş kısmındaki pirinç bantlar yok olur ve yerini kitlesel altın bir topuza bırakır.
 • 5. seviyede, mohawk’ı siyahtan turuncuya dönüşür, ve bu onu 5. seviye bir gobline benzetir.

 

Çoğu açıdan barbarlar ve Yaban Domuzu Binicileri birbirlerine benzetilse de dişleri farklıdır. Barbarların dişleri yıpranmış durumdayken, Yaban Domuzu Binicilerinin dişleri mükemmeldir. “Mr. T” adında bir Amerikalı aktöre çok benzemektedir.

12 Mart 2013 güncellemesinde eklenmiştir. 27 Ağustos 2013 tarihinde,  eğitim süresi 5 dakikadan 2 dakikaya düşürülmüştür ve favori hedefi de bu güncellemede eklenmiştir (savunmalar).

Yaban Domuzu Binicileri, ordu kamplarına tıkladığınızda zıplarlar.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 48 adet Yaban Domuzu Binicisine sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 7 tanesini barındırırsanız 55’e çıkabilir.

Duvarlardan, atlama büyüsünü kullanmaksızın atlayabilen tek birimdir. Barbarlara benzer bir görünüşleri vardır. Yaban Domuzu Binicilerinin sağ kulağında küpe vardır. Oyunda en çok bacağı olan ünitedir (insan bacağı + domuz bacağı). 6 bacaklı bu birim rahatlıkla duvarlarınızın üzerinden atlar ve savunma birimlerinize musallat olur.

SeviyeSaniye Başına HasarHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
6027040 0 00

Seviye 2
7031245 20,000 58gün

Seviye 3
8036052 30,000 610gün

Seviye 4
9241558 40,000 612gün

Seviye 5
10547565 50,000 714gün

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

227 Comments

 1. Oog 5 November 2013
  Cevapla

  Oyunda henüz domuzum yok ama 1 g 17 ve ya 18 sa kaldı ama buradan görünce açmaya karar verdim süüpppppeeremişş yaa : D

  • İsmail 7 May 2014
   Cevapla

   NasilL açarım domuzu

   • TheClashOfClans 17 May 2014
    Cevapla

    İzbe Kışla Sayesinde İsmail

    • öliümsüz savascı 5 August 2014
     Cevapla

     izbe 2 yap acilir domuzz..

   • Ali 18 August 2014
    Cevapla

    izbe kışlayı 2.seviye yaparak

   • hhhggf 16 November 2015
    Cevapla

    Kara kisla +2 belediye binasi +7

   • fazlı 29 May 2016
    Cevapla

    kara kışla 2 seviye olursa

  • Mirsaleh 28 July 2014
   Cevapla

   Benim domuz binicim yok ama arkadaslar bana vermisdi yaban domuz binicisi supermis 🙂

   • ByPro2002 15 November 2015
    Cevapla

    Bnce binici oyunun en iyi karakteri hem dwar dan alıyo hem sawunma ya saldırıyo daha iyi karakter mi olur

    • Muhammed Can Küçükaslan 6 February 2016
     Cevapla

     Hsarı yüksek ama isabet puanı düşük (deve kıyasla)

    • ezici 5 May 2016
     Cevapla

     ayn

    • sedded 27 July 2016
     Cevapla

     kardesim domuz iyidir ama son seviyede cehennem oldu için pek işeyyaramaz oyüzden oyunun en iyi askeri sayılmaz

  • mehmet 8 March 2015
   Cevapla

   Th 7 de kaç seviye oluyor en fazla

   • Efe 11 June 2015
    Cevapla

    2.seviye oluyor.

   • Akif 21 June 2015
    Cevapla

    2seviye

  • Eren 20 June 2015
   Cevapla

   Yaban dımuzu binicim 4 sev baya işey yarıyor ama 4 olmasına rağmen memnun değilim 4 seviye binicin varsa 8 seviye köy binasındaki bir adam köyü savunmaları fullemiş ise o köyden %50 civarında 2 yıldız alabilirsiniz şifa büyüsü 5 seviye olsa bile ama 9 seviye köy binasında öyle değil +6 şifa büyüsü ve 4 tane alabildiğiniz icin ve biniciyi son seviye yapabildiniz icin cok süper sizin anlayacağıınız +5 binici +4 şifa büyüsü (4 tane ) köyü dümdüz edebilirsiniz +5 binici ve +6 şifa büyüsü ayrılmaz bir ikili

   • 91LW 5 July 2015
    Cevapla

    4 sevıye binici 8 seviye tüm köylerden 3 yıldız alır sadece şifaları nerde basıcağını bilmen gerekir

   • bittercloud 2 August 2015
    Cevapla

    Sen kullqnamiyon ksrdes 4lwl domuz th 9dan 2 th 8den 3 alir ben de kullanıyom 4lwl ama cok memnunum sadece pahali

    • barış 29 January 2016
     Cevapla

     th9dan 2 demişin de binici önce savunmaya gidiyor savunmayı alırsan zaten 2 yıldız da alırsan 3 yıldız da kesin alırsın

   • Ebubekir 24 August 2015
    Cevapla

    O senin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Her köyü alırım demiyorum ama binici 4 ve şifa 5 ile kb 8 full köyü fullemek gayet basit. dev bombalara dikkat edeceksin o kadar.

   • Ben 3 March 2016
    Cevapla

    Kardesim saldırmayı bilirsen ve dev bombalar üst üste gelmezse 8.sv bbyi her türlü fullersin.

   • Sukruysr 21 April 2016
    Cevapla

    4. Sebiye kendi başına işe yaramaz yanına 2 golem onların arkasına 15 büyücü 5 duvar kırıcı 14 binici ve 3 şifa 3 leyemediģim th 8 yok.

  • ardahan 12 September 2015
   Cevapla

   benim de binicim var sev1 nasil ordu kurarrim

   • Holmeswt 28 February 2016
    Cevapla

    Domuz binicisi ni 3. Seviye olmadan kullanmanı
    tavsiye etmem

  • Emr 26 September 2015
   Cevapla

   Benim binici 5 şifa 6 istediğim yeri 5 şifa büyüsü 48 binici yle alıyorum

   • katilcan 5 October 2015
    Cevapla

    emr mallaşma klan kalesinde tökezler senin biniciler

    • bittercloud 30 January 2016
     Cevapla

     Olm adamın kraliçesi vardır temizliuodur kaleyi sen mallaşma asıl ama çift dev bomba çıkarsa

  • EmirTr 19 June 2016
   Cevapla

   Benimde Açiliyo 5gün var

 2. alper 8 December 2013
  Cevapla

  tben kullanuıyorum 🙂 daynma gucu artrarsa ıs goruyor

  • ekrem 25 August 2015
   Cevapla

   Kardesim can iksiriyle muhtesem oluyo benim su an 2seviye oluyor

 3. Tugcan 15 January 2014
  Cevapla

  Gerçekten de en popüler savaşcı maliyeti düşük olduğundan çok tercih ediliyor dayanma gücünü 6 şifacı eğitip domuzların arkasına koyarak arttırabilirsiniz (1 şifacı az geliyor) şifa büyüsü veya öfke büyüsüyle bir köyü dümdüz edebilirsiniz 🙂

  • Ali 18 August 2014
   Cevapla

   binicinin hızı 24 şifacının 16 bu durumda şifacı pek işe yaramaz en ideali şifa büyüsü

   • büyücü 27 November 2014
    Cevapla

    Aynen köy binası lvl 9 olanlar 4 şifa büyüsü ve domuzla klan savasında cok iyileri bile yeniyolar

    • kingstone 25 June 2015
     Cevapla

     3 şifa bi öfke daha cok işe yarıyor bi dene

   • Doğukan 29 November 2014
    Cevapla

    ama ileri seviyelerde şifacı domuz binicisine yetişebiliyor

    • Sevdakat 9 May 2015
     Cevapla

     Seviyesi artinca sifacinin hizi mi artiyo cahal

   • Sebahattin 6 January 2015
    Cevapla

    binici yıkım esnasında bir noktada sabit kalıyor kısa süre de olsa bu sayede şifacı onu yakalabiliyor. kaldı ki şifacının menzili geniş çok da yakın durmasına gerek yok. tereddüte düşüren nokta şu ;
    domuz binicisi bu kadar hızlıyken şifa büyüsü çemberinde çok uzun süre kalmayacak başka bir hedefe yönelecek ve halkadan çıkacak. şifa büyüsü pek işe yaramadı bende. belkide ben kullanamadım bilemedim şimdi 🙂

    • Akif 21 June 2015
     Cevapla

     Domuzlar hizli oldugu icin sifa buyusunu onlerine atman gerekiyor saten ilk olarak savunmalari yiktiklari icin nereye atacaginida biliyosundur

    • bittercloud 2 August 2015
     Cevapla

     Orada ki sifanin amaci domuzlari hayatta tutmak değil onlarin isabet punalrini fullemek eğer canlatini fulleyebilirsen amacina ulaşmiş olursun yoksa cok sıkışık dipdibe bi koy bulman lazım

   • COC’cı 5 June 2016
    Cevapla

    Binici ile şifacının hızlarının farklı olması birşey değiştirmez şifaci uzaktan da ateş edebiliyor

  • karayasin 25 February 2015
   Cevapla

   tugcan öfke çok işe yaramz

   • Murat 5 October 2015
    Cevapla

    Zaten öfke demyo şifa diyo

 4. faruk 20 May 2014
  Cevapla

  bencede cok iyi ama bnım en favorı savascım okcudur

  • Petrozli 8 December 2014
   Cevapla

   Okcular havanlardan tek yiyor canı cok az

  • katilcan 6 August 2015
   Cevapla

   klan savaşlarında da okçu kullanıyosan millete rezil olursun klan savaşlarında okçu ile (6. seviye köy binası savunma full)üzerine saldırırsan rüyanda ne 1 yıldız yada %10 görürsün

   • Hakan 27 January 2016
    Cevapla

    Okçuyla 6. Seviye köy binasını dümdüz ederim en az 100 tanesi de kalır savaşın sonunda

 5. unkown 25 May 2014
  Cevapla

  Bence maliyeti fazla. Ben 20 binici, 12 büyücü, 20 okçu ve 1 dalkavuk ile savaşıyom. Bunu yapmak için toplam 406 kara iksir istiyo (20 binici, 1 dalkavuk için) Bence klan savaşı için ideal 🙂

  • unkown 25 May 2014
   Cevapla

   artı 2 şifa büyüsü ve 1 öfke büyüsü kullanıyom. %100 alıyor

  • unkown 25 May 2014
   Cevapla

   812 kara iksir

  • mustafa 29 July 2014
   Cevapla

   806 olması gerekiyo oyunu bırak matematik çalış

  • Unknown 6 January 2015
   Cevapla

   Matematik hocan sarhoşmuydu 20 binici 1 dalkavuk 406 deil 806 yapar

   • bittercloud 2 August 2015
    Cevapla

    O lwle gore dişir snnki 1lwl ezik ben 20 binici bassam 1160 kara

  • isimli 26 September 2015
   Cevapla

   Ben 8 binici 3 ofke 7 ejder ile savasa gittim.hava savu masi pek icerde deildi binicilere ofke basarak 8 binici ile 4 savunma birimini yok ettim.eger ejderiniz varsa ks de ejder ve ful yildirim gidin.yiodirimlar ile bir hava savunmasını yikip diger hava savu masinin oradan ejderlleri salin emin olun ki en fazla bir dakika icinde koy paramparca olacak.ben klan 4.su iken o taktigi kullanarak 2 yi ucluyorum.

 6. sataniskedi 26 May 2014
  Cevapla

  peki bu biniciler her duvarın üstünden atlıyabiliyomu yolsa belli bi seviye sınırı mi var?

  • kubilay atsan 20 June 2014
   Cevapla

   bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. oyundaki açıklamalarda düşük seviyeli duvarlardan atlar diyor.

  • Cavid 21 June 2014
   Cevapla

   Bütün duvarların üzerindən atlayabiliyorlar.Seviye önəmli diyil.

   • TheClashofClans 20 August 2014
    Cevapla

    Cavid,senin soyadın Qarayev mi?

  • Bora 27 June 2014
   Cevapla

   Her Duvardan Atlarlar Duvar İster 11 Seviye Olsun İster 1 Seviye.

  • Mevlüt Talha 3 April 2015
   Cevapla

   Tüm seviye duvarlardan atlıyorlar. Ayrıca istersen 10 tane duvar koy ondan da atlıyolar tek 1 duvarla sınırlı değil.

 7. ahmet 2 June 2014
  Cevapla

  4. Seviye dev mi daha cok isime yarar yoksa 1. Seviye yaban domuzu binicisi mi???

  • buse 16 June 2014
   Cevapla

   Dayanma gucu olarak kesinlikle dev ama ilerkeyen zamablarda duvarlar cok zorluk cikaracagi icin binici daha cok tercih ediliyor

   • mahmud 20 August 2014
    Cevapla

    Hayır 9 dan sonra alev felan cikiyo duvarlar zikzakli olursa atlayamaz atlar ama canı çok pis azalıyor sonrada hemen oluyo en iyisi 2 golem ardından pekka lar ile saldirmak

    • teo 16 December 2014
     Cevapla

     7 köy binasına sahipsen binici klan savaşlarında iş yapıyor 3 şifa büyüsü 20 binici 30 okçu kalanı büyücü her saldırıda ( saldırı atmayı iyi biliyorsan tabi ) 3 yıldız alırsın köy binam 7 iken 8. köylerden dahi 3 yıldız alıyordum klan savaşlarında. ama mahmutun dediği gibi 9. köylerde ve sonrası için kullanışlı değil dev bombalar hemen patlatır hepsini ve zikzak duvar muhabbeti cabası 9. köy binası ve sonrası en garinti yöntem önden tank olarak golem yollamak arkadan büyücü okcu nasıl saldırmak istiyorsan saldır ama binici iş yapmaz 8. köy binasından sonra adam ezik bir karakterse iş yapar anca

     • kadir yılmaz 20 June 2015

      8. seviye köy binasında domuz biniciyi 4e kadar yukseltebilirsin karşı tarafın dev bombaları en fazla 3. seviye olacağı için fazla etkilemiyor ve ard arda gelen savunmaların yanındayken sifa büyüsüyle durdurmak imkânsız yani kısacası adamın ezik olması değil senin domuz binicisi kullanma kabiliyetin ve stratejin sonucu belirler.

    • Fatih 7 September 2015
     Cevapla

     Duvarın ustunden cikan alev binicinin canini azaltmaz ve binici duvar ne şekilde olursa olsun atlar. :)))

  • Cavid 21 June 2014
   Cevapla

   Saldırdığın köye bağlı.Duvarlar güçlüyse binici, zayıfsa dev.

  • faruk 25 June 2014
   Cevapla

   binici tabiki

  • Seymen 5 July 2014
   Cevapla

   Dev Çünkü 1. Seviye Domuz Binicisi Az Dayanıyor

  • enes 9 July 2014
   Cevapla

   25 tane domuz binici arti 3 şifa süper olur

  • mansur 7 January 2015
   Cevapla

   Tabi kii yaban domuzu biniciii

  • MASTER 1 27 August 2015
   Cevapla

   sence hengisi kafa mı buluyonuz siz anlamadım

 8. SavaŞ 17 June 2014
  Cevapla

  Güzel taktik teşekkürler

 9. Ayhan 23 June 2014
  Cevapla

  Ejderhayı mı açıyım yoksa binici mi?

  • Kamil 3 July 2014
   Cevapla

   ejderha bence daha iyi

   • Tuna 6 March 2016
    Cevapla

    Ejderha,çünkü çok daha güçlü ve dayanıklı,ama savunmaları yoketmeyi daha çok seviyorsan binici.

  • 75 lvl 10 September 2014
   Cevapla

   bence domuz binici…

  • mustafa 14 June 2015
   Cevapla

   kesinlikle ejderha

  • katilcan 6 August 2015
   Cevapla

   2.750.000 iksir biriktir ikisini de aç

   • usta oyuncu diriliş ertuğrul 26 December 2015
    Cevapla

    ilk ejder kesinlikle

 10. Emr€ 25 June 2014
  Cevapla

  20 binici 30 okcu 10 barbar 6 dev 4 d.yikici ( dev icin ) 2 şifa 1 öfke büyüsü gerçekten çok is görüyor rahatlıkla bunlarla savaş kazanabilirsiniz.

  • clash of clans 07 23 July 2014
   Cevapla

   Emre bence 6 dev ve 4 d.yıkıcı yerine daha iyi askerler kullanilabilir mesela 38 nüfus ediyor bunlar iki sifaci ve 10 barbar kullanılabilir

  • katilcan 5 October 2015
   Cevapla

   emra biz ganimet için binici kullanmayız sen biniciyi kulanmadığından öyle diyon yani daha okçunu açmamışsın gerçek ordu 18 dev 100 okçu 10 d. yıkıcı 30 goblin klan kalene sihirbaz la goblin(+5) büyü kullanımı 3 sağlık 2 öfke 1 zehir yapcan terk köylere saldırcan

 11. alper 6 July 2014
  Cevapla

  Domuz binici iki kat örülmüş duvardan atlaya biliyormu ?

  • enes 9 July 2014
   Cevapla

   10tane olsa bile atliyor sinir yok istediği kadar duvar koysun

 12. okan 19 July 2014
  Cevapla

  Koyumu acamiyorum androidde kod bi kez aalmistim yeni kod n
  asil alabilirim

 13. okan 19 July 2014
  Cevapla

  I phone kullaniyordum yeni bir tel aldim ios tan androide gectim onceden de bi gecis yapmistim kod bir kez veriyor yardim istiyorum yetkililerden

  • cihan 22 October 2014
   Cevapla

   Aynı sorun bende de var ilk oyuna başladığımda iphone ile başladım sonra android devam ettim şimdi tekrar apple a geri döndüm ama oyunu geri alamıyorum google+ accountum da kaldı. 1 Kerelik kod veriyormuş çözüm yok 🙁

   • CANER 22 January 2015
    Cevapla

    Mail atarak geri alabilirsin köyünü. Ben öyle yaptım kayıp köy istek formu dolduruyorsun

 14. clash of clans 20 July 2014
  Cevapla

  Artik yeni gelen guncelleme sayesinde Barbar Kral ve Okcu Kralice kendi alani disina cikmiyo ve artik dev bombalar domuzlara iki kat hasar veriyor ve bu yuzden artik domuz binicileri kullanisli diyil.Her kes Ejderhalarla saldiriyor.Tabi ki bende buna dahilim cunki ejderler cok daha kullanislidir.Bunun sebeplerinden biri havan top gibi savunma unsurlarinin onlara saldiramamasidir bence.Hatta bunlara 2 ofke 1 sifa buyusuyle destek verirsen kendi seviyende yikamayacain koyler yokdur dyebiliriz.Ama tabi ki en onemlisi hava savunmalarini yok etmektir hava savunmasini yok etdiysen en guclu koyleri bile yikabilirsiniz.

  • teo 16 December 2014
   Cevapla

   hava savunmalar keklik gibi kenarda ise dediğin işe yarıyor ortaya 2 tane koy kimse ejderle yıkamaz o köyü klan savaşlarında bir kaç kez geldi başıma ortada köy binasının yanında 2 tane hava savunmam vardı full ejder saldırısı attılar 2 3 kez farklı farklı savaşlarda sadece 1 yıldız alabiliyorlar

   • deniz 30 May 2015
    Cevapla

    arkadaslar youtubede yeni güncelleme videoları var 6. seviyedomuz binicisi domuz yerine motor kullanıyor

  • ekrem 25 August 2015
   Cevapla

   Ama kardesim o sadece klan savasinda genellikle normal savaslarda ejder kullanilmaz cok pagli oldugu icin ben cok az gordum normal savasta ejder kullanani iste normal savasta domuz binici cok etkili emin ol inan bana dev bombanin yanindan hizlica gecerlersr bomba patlamadan kaciyolar

  • katilcan 5 October 2015
   Cevapla

   la yürü git ejder kullanmıyon sn zeten söyleyişinden anlıyom hava savunması yok sadece hava bombaları güdümlühava mayınları okçu kraliçe x yayı cehennem kulesi yokmu

 15. nasac 21 July 2014
  Cevapla

  binicinin zayiflayacagi ve devin gucleneceyi haberleri dogrumu?

  • öliümsüz savascı 5 August 2014
   Cevapla

   dogru değil

  • öliümsüz savascı 5 August 2014
   Cevapla

   mümkün degil

  • cocguide 6 August 2014
   Cevapla

   evvvet

  • Mehmet 23 August 2014
   Cevapla

   Hayır

 16. clash of clans 27 July 2014
  Cevapla

  Evet dogru.Biniciler artik cok zayifladi hic kullanisli diyil.Ama devin guclenmesinden haberim yok.Ama her kes ejderhalarla saldiriyor diyebiliriz.Biniciler hicde kullanisli diyil.

  • orhan 21 December 2014
   Cevapla

   dostum sen git kumda oyna

   • katilcan 5 October 2015
    Cevapla

    hahaha 😀

 17. Resit 29 July 2014
  Cevapla

  Belki alakasiz ama 1-2-3-4 seviyeye kadar binici görselliği değişmiyor

  Biraz görselide değişse 😀

  • Xboy 10 January 2015
   Cevapla

   3te çekiç başı değişiyor zaten 5te saçı turuncu oluyo

 18. Omer 1 August 2014
  Cevapla

  Biniciler gercekten cok güçlü ve bençe ejderlerden daha avantajlı ama biniçiler yaylı tuzak ile hiç anlaşamıyor

  • Xboy 2 January 2015
   Cevapla

   Omer sen dev bombayla aralarını gör kötüyü anlarsın o zaman

 19. Türkiye T.C 4 August 2014
  Cevapla

  Benim bir clash of clans klanım var ve tabiki onun internet adresi.Benim sorum üst menüyü nasıl oluşturduğunu merak ediyorum. ana sayfa savunma kaynaklar yazan yerin nasıl oluşturduğunu açıklarsanız sevinirim.Tıkladığınızda açılışı çok hoş.

 20. 39 level 4 August 2014
  Cevapla

  Binici candır ya mütiş şuan ejderha açıom sonra direk binici aççam kodrom ise böle olcakk 😀 3ejder,3binici,10dev,2 şifacı,3 duvar yıkıcı ,1 okçu 😀 iyi olurmu bilmem sınırım 160 arkadaşlar yanlışlarımı düzeltin 😀

  • 39 level 4 August 2014
   Cevapla

   9 dev yaparım 2 dalkavuk 1 okçu kullanırım belki !!

  • 91LW 5 July 2015
   Cevapla

   saldrı yaparken size tavsiyem önce havadan mı yoksa karadan mı saldıracağınızı belirleyin 3 ejder 3 binici die bir saldrı olamaz hiç bir etkisi yoktur.şöyle düşünün karadan da havadanda tuzaklar var eğer orduyu hem karadan hem havadan şeklinde ayarlarsanız hem karadaki hem havadaki tuzaklara takılırsınz ayrıca bazı savunmalar sadece kara bazıları sadece havaya saldrır yani sadece hava yada sadece kara seçmeniz saldıracağınız köyün kendisini tüm gücüyle savunmasını engeller.

  • MASTER 1 27 August 2015
   Cevapla

   erkenden belediyeyi basmışın belli
   sen bence ilk olarak kampını 200 yap

 21. Musa Cap 6 August 2014
  Cevapla

  Bence barbar kral almadan bınocı yapmayın ve dev bence cok guzel bınıcı sadece dıvardan atlıyabılıyo valkıre yapın daha kazanclı

  • katilcan 6 August 2015
   Cevapla

   15 dev yapacaksan mutlaka duvar yıkııcı ile şifacıeğitceksin bu da ordunda çok yer kapsıyo

 22. cocguide 6 August 2014
  Cevapla

  yeni güncelleme ile 3 seviye bir dev bomba binici tanımaksızın hepsi katlediyor.eğer biniciniz 3 seviyeden aşşağı bir seviyede ise kesinlikle kullanmayın derim

 23. ADSIZ 8 August 2014
  Cevapla

  ARKADASLAR ALAKASI YOK BILIYORUM AMA BELKI BILEN VARDIR FACEDEN HESABINI KAYBETMIS BIR ARKADAS NASIL HESABINA TEKRAR ULAŞABİLİR BİLEN VARMI

 24. Anonim 9 August 2014
  Cevapla

  20binici 3ejder 3şifa klan kalesinde de okcu veya devle garanti 3yıldız alınıyor.

  • mansur 7 January 2015
   Cevapla

   Alınmaz

   • Mert 20 March 2015
    Cevapla

    oluyor kardeş dene

  • katilcan 5 October 2015
   Cevapla

   çohh çohh oluyo ejderi nasıl kullanıym bilmiom ya yalan söylemeyin bi yaa ben yalan söyleyenleri iyi anlıyorum böyle 100 level üstleri olankişiler ‘nolur’diye konuşmaz bikere güçsüzlr konuşur ben ordan anlıyorum yani bu benim bir sırrımdır bununla ilgili bissürü yalancıyı anlama yeteneğim var fakat bu sır 😀

 25. ENES 9 August 2014
  Cevapla

  Ben henüz açmadım iyi duruyor ama benim favorim balon 25 balon 3 ejder 2 öfke ve 1 şifa büyüsü ile kendimden güçlü köyleri bile dümdüz ediyorum 4. Seviyede yenilmezlik serisi yakaladım 5. Seviye yapıcam yakında 😀

 26. EMİRHAN 28 August 2014
  Cevapla

  klan savaşından 34 Binici 5 sibirbaz 8 okçu 2 barbar klan kademede ederim alıyorum 3 tanede şifa büyüsü 1dkkada köy dümdüz edip maliyet de iyi tavsiye ederim EmirhaN

 27. gen.ers 7 September 2014
  Cevapla

  200 ordu kapasitem var nasıl bi domuz binicisi ordussu yaparım (domuz binicisi seviye 1)

  • teo 16 December 2014
   Cevapla

   20 tane binici 3 tane şifa büyüsü 20 okçu kalanı büyücü ( askerlerin köy binan elverdiği kadar son seviye olacak binici hariç ) 7. yada 8. köy seviyesine sahipsen 7. 8. köybinası seviyelerini dümdüz edersin tek sıkıntı dev bombaların yerini tahmin edip içeride ise bombalar birer tane bini ile onları patlatman gerek yoksa hepsi gümler binicilerin dev bombalar dışarıda ise zaten sorun yok 🙂

  • Burak 14 April 2015
   Cevapla

   20 Adet Binici
   5 Adet Sihirbaz
   25 Adet Barbar
   10 Adet Goblin
   25 Adet Okcu
   10 Adet Dalkavuk

   Yazılış sırasına göre at ve eğer iyileştirme büyün 3. Seviye üstüyse kullanmanı öneririm savunmalarım ortalarına at onlar zaten kendileri gider bu arada okcu ve gonlini atma sıran sana kalmış.

   • katilcan 25 July 2015
    Cevapla

    La iyimisin yazılış sırasına göre atarsak köyden %10 alamazsın klan kaleni çekmen lazım

  • katilcan 25 July 2015
   Cevapla

   30 binici 7 büyücü 17 okçu 5 barbar 2 sağlık 1 öfke

   • katilcan 5 October 2015
    Cevapla

    YAPACAN KLAN KALESİNİ ÇEKECEN

  • cannnnnn 6 September 2015
   Cevapla

   Binicin 1sewiuese kuşlanma cookguzsuz be iyidegil toplusekise oluyor

 28. Bordo Ejder 7 September 2014
  Cevapla

  Klan Savaşlarında yüksek seviye duvarlar için en ideal askerlerden 1.si

 29. nesil 18 September 2014
  Cevapla

  Binici ilk olarak hangi hedefe saldiriyo savunma hedeflerimi yoksa en yakin olanlarmi

  • teo 16 December 2014
   Cevapla

   savunmaya saldırı devin aynısı işte farkı duvarlardan atlıyor canı deve göre daha az vuruş gücü daha fazla

 30. Ubeyde Emir Özdemir 20 September 2014
  Cevapla

  Kapladığı alan ?

 31. yusuf 13 October 2014
  Cevapla

  arkadaşlar x yayı yıkınca niye yeşil taş vermioo

  • Mehmet 18 February 2015
   Cevapla

   klan savasında vermez

 32. yusuf 15 October 2014
  Cevapla

  72BATMAN56 KLANINA GELIN HERSEY MAX

 33. …… 17 November 2014
  Cevapla

  Domuzlar 2 ye yükselirken 6 gün sürer

 34. büyücü 27 November 2014
  Cevapla

  Benim domuz 3 oluyor bitince 4 yapcam 40,000 kara iksire

 35. Yardimci 2 December 2014
  Cevapla

  Arkadaslar binici cok iyi birimdir bencede ama… Binicileriniz 1 ise kullanmayin cunku sadece 1 dev bomba hepsini öldürüyor. En az 2de baslayin biniciye…

 36. cNowark 6 December 2014
  Cevapla

  Her x topu yokedince tas gelseydi ben simdiye duvarlar bile son level olurdu lan bi de benim binici 5lv yine de bi ise yaradigi yok 2bomba pert ediyo birakin binici bi halt degil balon karadan da golem favorim

 37. Burak çağan çakmak 17 December 2014
  Cevapla

  Buradan supercell’e sesleniyorum. Ben Cihangir koleji 5. sınıf öğrencisiyim. Benim sınıfımda 18 kişi bu oyunu oynuyor.
  Ve ortaokulda tam 200 kişi bu oyunu oynuyor. Liseyi söylememe gerek yok bence. Ve aynı zamanda Arkadaşlarımın arkadaşlarına bunu oynuyor. Kısacası yeni Güncelleme ekonomi ile ilgili, ordu ve savaş ile ilgili güncelleme isteriz. Ama siz bunları yapmazsanız. Sorarım size tam olarak 500-1000 Arasında kişinin oyunu bırakmasına hazırmısınız?

  • adsız 1 May 2015
   Cevapla

   500-1000 kişi dediğin supercell için hiçbir önemi olmaz bu oyunu milyonlar oynuyor. 😉

  • 51 lwl 22 June 2015
   Cevapla

   Arkadasim senin istedigin guncellemeyi yapmadilar diye butun okul oyunu birakmaz belki sen bile birakmazsin diyelim ki birakti yine de Supercell seni umursamaz

  • MASTER 1 (A – TAKIMI) 4 August 2015
   Cevapla

   senin ayaklarına kapancaklar şimdi

  • Ebubekir 24 August 2015
   Cevapla

   Şimdi hemen supercell senle iletişime geçip ‘ Nasıl bir güncelleme istersiniz majesteleri? ‘ falan diyecek sanıyorsun heralde 🙂 500-1000 ne olum günde binlerce kişi başlıyor oyuna milyonlarca kişi oynuyor 5. sınıf olduğun belli zaten :DD

 38. ARROW 27 December 2014
  Cevapla

  Bende 3 e vuruyorum domuz binicisini

 39. Hayro 28 December 2014
  Cevapla

  Harbiden Mr T bin kopyasi gorsellerden bi bakin 🙂

 40. 49level 31 December 2014
  Cevapla

  1 ve 2 seviye hiç işe yaramıyor

 41. Xboy 2 January 2015
  Cevapla

  Benim domuz 4 oldu 5 yapçam ama önce labratuvar ve depoyu yükseltmem gerek

 42. Doğukan 4 January 2015
  Cevapla

  domuz iyiydi ama artık berbat ejderle dümdüz edersin köyü.

 43. BaRaN 7 January 2015
  Cevapla

  Çok fena ganimet kasiyrm

 44. Alperen 9 January 2015
  Cevapla

  Bende domuz şuanda açık deil en kısa zamanda açmak istiyorum. Sizce açıyım mı?

  • barbar kral 9 April 2015
   Cevapla

   barbar kralı ac once

 45. Emre 11 January 2015
  Cevapla

  Herşey iyi güzelde bunları geliştirmek neden bu kadar uzun ? 5. seviye için toplamda 44 gün alıyo bizden. şu laboratuar için bişey düşünün, en azından aynı anda 2 tane adam geliştirebilelim

  • İlber 3 July 2015
   Cevapla

   Bencede laboratuarda 2 asker yükseltebilsek keşke

 46. SERCAN AKIN 15 January 2015
  Cevapla

  arkadaslar youtube da dolasan 300 askerlerle saldırı hılesı nasıl oluyor gercekmı asılsızmı bosamı kurek cekıyoz yoksa anlam veremedım bu konuya ?

  • emirhan 1 March 2015
   Cevapla

   o savaşları oyun yetkilileri yapıyor

  • can 31 July 2015
   Cevapla

   x mod diye bir hile var ondan en fazla 999 asker basabiliyorsun sende açık olan askerlerden bunun birde aynı şekilde büyü için olanıda var .

 47. hamit kaan 17 January 2015
  Cevapla

  yaban domuzu:
  1-)duvarlardan atlıya biliyor
  2-)güçlü vuruyor (fena deil vuruşu)
  3-)geliştirdikçe daha iyi oluyor
  kullanımı:şifa büyüsü varsa full ondan kullanın yaban domuzunda eğer istemez seniz 1 öfke büyüsü 2 de şifa büyüsü iyi olur açmanızı terci ederim bunları unutmayın!!!!!! büyüler önemli kullanımda

 48. yusuf 18 January 2015
  Cevapla

  domus binicim açık ama kara iksr yetmiyo

  • can 7 August 2015
   Cevapla

   altın lige katil kara iksir kas ve klan savaşlarında kara iksiri olmayan yerlere dalma.

 49. muhammed 30 January 2015
  Cevapla

  arkdaşlar benim koyume bir baska cihaz baglanıp duruyor dior google + şifremi deistirdim yinede bir baska cihaz baglanıp duruyor dıor ne yapmalıyım

 50. Mehmet 31 January 2015
  Cevapla

  Valkriye biniciden güçlü 40-50 iksir paha yalnız güçlü

 51. rahmi 1 February 2015
  Cevapla

  yaban domuz binicisini açıyorum çok güzel binici

 52. Can Kaplan 7 February 2015
  Cevapla

  4. Seviye binicim giremedigim koy yok ama 5 sev iyilestirme buyusuyle birlikte ;))

  • ben ben 28 March 2015
   Cevapla

   domuzla felan ne işimiz var ben binmem ona 😀

 53. ilhan 10 February 2015
  Cevapla

  benim domuz 5 bu arada şifacıyı binicinin arkasından salmak filan çok saçma işler şifa büyüsüyle bi köyü düm düz edebilirsiniz klan savaşındada çok işinize yarar

 54. savaşcı 20 February 2015
  Cevapla

  30 binici 4 şifa ne varsa alırsın

 55. ceo 26 February 2015
  Cevapla

  200 ordu kampıyapına 6 ejder yapıp 120 yer gitse 16 domuz binici yetmezmi 80 yer kaplasa ben ce cok güzel bir saldırı duzeni olur klan savaslarında hava saldırların bırinide ıksırlerle ındırsenız geriye kalanda can iskisiri mütiş olur

 56. batu 27 February 2015
  Cevapla

  Arkadaşlar domuz biniciyi 5. Seviye yapmadan saldırmanız tavsiye edilmez çünkü 5. Seviyeye kadar istenilen performance göstermez

 57. çağatay 2 March 2015
  Cevapla

  domuz fena allah canımı alsınki off birde 5 inci seviye

 58. Emre 8 March 2015
  Cevapla

  Şifa büyüsü ile süper klan kalesinden çıkan birlikler olmasa tek başına bir köyü dümdüz eder (şifa büyüsü ile)

 59. muhammed 14 March 2015
  Cevapla

  Ful walkyrie 2 şifa 1 öfke 2 atlama büyüsüyle bi saldırı deneyin walkyrienin canı devden bile fazla işe yarıo deneyin bence

 60. muhammed 14 March 2015
  Cevapla

  Bu arada binici ile şifacı kullanılmaz şifa büyüsü kullanacaksın !!

 61. ülkücügenc 15 March 2015
  Cevapla

  levelsiz domuz ise yaramıyor level şart

 62. Tuğra 30 March 2015
  Cevapla

  Ben 64 lvl im birazdan 4 e bascam biniciyi bir teslam 5 oluyor sizce gelismem nasil ve yukseltmeler cok uzun

 63. Slm 30 March 2015
  Cevapla

  Tavsiye eder misiniz

 64. furkan 2 April 2015
  Cevapla

  Domuzu actim ama bir 1level 26 domuznyaptim supermiss domuz

 65. barbar kral 9 April 2015
  Cevapla

  binici ewt ise yarıor ama once ejderi acmak ve yukseltebılıorsanız yukseltmenız daha akıllıca olcaktır bnm suan bınıcı acıldı an ıtıbarıyle ejderım 1 haftadır 2. sw barbar kralı 2 hafta once aldm

 66. oguz 18 April 2015
  Cevapla

  Yaw 5. Seviyeye 8. Sev koy binasında basiliyormu acil yardm

 67. Jeams 26 April 2015
  Cevapla

  binici harika bende 5 seviye var 40 tane yapıorum 5 can yapıorum koy pert oluyor

 68. ömer 22 May 2015
  Cevapla

  Seviyeler arası hasar farkı fazla yükseltmek önemli

 69. HiMoCaN 27 May 2015
  Cevapla

  benim domuz 4 seviye sperr

 70. HiMoCaN 27 May 2015
  Cevapla

  su koy binayı basıyım 9 a o zaman sper olucak

 71. Enm 3 June 2015
  Cevapla

  Eger klan savaşındaysanız önerim eger hava savunmalarina ulaşabilecekseniz 24 binici ole dalin 2 sifa 1 ofke ile de öldürmeden yıkın onlari ve diger savunmaları arkadan da 4 ejderi salın klan kalenizdede varsa 5 ejderi köyü dümdüz edersiniz

  • katilcan 5 October 2015
   Cevapla

   bize taktik veriyonda bu taktiği hiç kulanamışsın olm

 72. Enm 3 June 2015
  Cevapla

  Benim asıl sorum su ben 2 3 sira duvar çektim biniciler bunlardan atlayabilir mi atlayamamsi icin sınır kactir

 73. bugi 11 June 2015
  Cevapla

  2.seviye domuz binicisine 3 . Seviye dev bomba tek atarmi ?

  • sedat 13 July 2015
   Cevapla

   isterse 10 duvar birbirine yapaisik olsun biniciler atlar . köyünü binicilerden korumak istiyorsan savunma binalarini dizerken duvarlaei koridor seklinde diz ve aralarina dev bomba yaylik tuzak gibi tuzaklar yerlestir daha etkili olur 😉

  • 106 LEVEL 29 July 2015
   Cevapla

   ATLAYAMAYACAĞI SINIR YOK BİNİCİLER VE ŞİFA İLE SAVUNMAYI TEMİZLEYİP KRAL VE KRALİÇE İLE KÖY BİNASINI ALIYORUM 2 YILDIZ GARANTİ OLUYOR BU BÖYLE OYNANIYOR BENİM İÇİN KLAN KALESİNEDE GOLEM 1 OKÇU BİR BUYUCU ALIYORUM ALIYORUM BİNİCİLERİ ATMADAN ONCE KLAN KALESİNİ BU ŞEKİLDE TEMİZLİYORUM GOLEM TANKLIYOR BUYUCU İŞİ BİTİRİYOR

  • Barış 6 August 2015
   Cevapla

   Atar

 74. Mustafa 29 June 2015
  Cevapla

  Binicim 11 gun sonra 4 olacak

 75. katilcan 25 July 2015
  Cevapla

  orddum 240 şöyle domuz ordum var 40 domuz 5 büyücü 15 okçu 5 barbar

 76. Muhammet 28 July 2015
  Cevapla

  Beyler sizce biniciyo 3 e mi basam yksa valkyerianımı 2 ye bsm

  • Mert 1 November 2015
   Cevapla

   Biniciyi 3 yap

 77. Barış 6 August 2015
  Cevapla

  Biniciyi 3 lvl yaptiginizda belediye binasi 8 olan tum köyleri saglam bir saldiri stratejisi ile alabilirsiniz ve klan kalesini bosaltmadan saldirirsaniz binici saldirisiyla başarılı sonuç elde edemezsiniz.

 78. ataer 28 August 2015
  Cevapla

  binicim açık 180 yerim var.Nasıl bir saldırı stratejisi önerisiniz arkadaşlar.

 79. son savaşçı 1 September 2015
  Cevapla

  domuz binici iyide 1.swy işe yaramıyor.

 80. kafkas 2 September 2015
  Cevapla

  Kara kislada suan binici yi açıyorum 3 g 1 saat i kaldı ama binici yi kullanmadan direk walkrie ye vereceğim sonrada golemm e
  (Köy bina 8 )

 81. ibrahim 5 September 2015
  Cevapla

  4.Seviye domuz binicim var şuan golem 4.seviye oluyor o bitsin domuz biniciyi 5 yapacağım.Diyeceğim şu eğer rakip savunmanın hepsini fullemesini geçtim büyük bombaları doğru yere koymuşsa çok iyi hasar veriyor

 82. nihat 8 September 2015
  Cevapla

  Binici iyi duvar sorunu yok ve hizli ama ben th9lari 3lemenin yolunu biliyorum
  ordu kampim 210
  9 ejder – 180 3sv
  1 law tazi-30 1sv
  Ve klan kalesine 6 balon 6sv
  3 yildirim , 1 deprem ,1de ofke
  dogru yerden girerseniz 100lvl ve altinda olan koyleri 3lersiniz

 83. özgür 23 September 2015
  Cevapla

  Bence biniciyi guncelleyip kralice ates ettiginde kraliceye saldirir hale getirmeleri lazim , kralice binicileri hedef alip yok ediyor hemen , biniciler avare gidiyor hala savunmalari hedef aliyor , sonucta kralicede savunma degil mi …

 84. bir dost 27 September 2015
  Cevapla

  arkadaşlar lütfen yardımcı olun nasıl kara iksir çiftçiliği yapabilirim

 85. SORU SORUCU 15 October 2015
  Cevapla

  BARINMA ALANI KAÇ ??

 86. 60 LVL 23 November 2015
  Cevapla

  1 lvlı bır ıse yaramıyor

 87. Berke 5 December 2015
  Cevapla

  Domuzlar devlerr göre daha iyi bunun nedeni hızı,duvardan atlayabilmesi,vuruş gücü, tek eksik kaldığı özellik candır.Lvl 8 KB de golem dev in yerine kullanılacak. 3 golem 15 binici 5 büyücü ve geri kalan Okçu ile dalarsaniz etkili bir saldırı olur

 88. 90lvl 15 December 2015
  Cevapla

  en iyisi cadı

 89. 38 LVL İM 20 December 2015
  Cevapla

  bende de açık 8 tane eğitiyorum bütün köy dümdüz 🙂

 90. arda 31 December 2015
  Cevapla

  yaban domuzunu 2 seviyeye vericem 0 kara iksir mi

  • Semih 16 January 2016
   Cevapla

   10 000 kara iksir

 91. koçero 1 January 2016
  Cevapla

  44 binici 5 șifa büyüsü

  • Asdasdas 6 February 2016
   Cevapla

   Klan kalesinden uçan bi şey çıkarsa babayı görürsün

 92. ReVeNGe 5 January 2016
  Cevapla

  Domuz Binici 3. seviye olmadan pek bir işe yaramaz.Hemen ölür.3.seviye olsun 25-30 tane domuz arkasindan dalkavuk harika bir saldiri size ✌

 93. ÖMER 8 January 2016
  Cevapla

  Çok yararlı dün açtım ve klan savaşında hava savunmasını yıktık sayesinde

 94. Semih 16 January 2016
  Cevapla

  Beyler gerçekten YABAN DOMUZU BİNİCİSİ çok iyi bir birimdir.Düşük seviyelerinde işe yaramazken yüksek levellerinde ne kadar iyi bir birim olduğu ortaya çıkar. 20 binici 4 şifacı 10 büyücü 4 barbar benim taktiğim, kullanmanızı tavsiye ederim.BAŞARILAR …

 95. kadir 29 January 2016
  Cevapla

  Domuz biniciler 2 li duvardan atlayabiliyormu yani arka arkaya bosluksuz koyulmus duvarlardan atlayabilirler mi

 96. bittercloud 30 January 2016
  Cevapla

  Vallaha ben 5 yaptım çok memnunum 3 yıldız saldırılarında cok işime yarıyo balon da 6 oluyor oh mis

 97. sefa 8 February 2016
  Cevapla

  eVet domuz çok güzel 10 kbyi fulledik bizim ks de

 98. king 21 March 2016
  Cevapla

  Lav tazı 4 ofke acele buyusu okcu balon dalkavuk ile kb 9 fulluyoruk rahat.
  1 golem 1 pekka 8 buyucu 4 duvar gerisi binici golemi iceri girdiriyorum pekka ile dev bombalari patliyor yaklasik %30 gidiyor binicileride salinca rahat fulluyor .
  hava savunmasini yikiyorum sifa ile 12 biniciyi iceri saliyorum haba sav kiriliyor ejderle fullyyorum taktik bol kesin 2 yildiz aldigik pekka golem saldirisi var askerlerim
  binici : 5
  Sifa : 6
  Tazı : 2
  Balon :6
  Ofke : 5
  Dalkavuk : 5
  Okcu kralice : 17
  Barbar kral : 21

 99. Oktay 22 April 2016
  Cevapla

  th8 de en son kaç level oluyo biniic

 100. Eben 3 June 2016
  Cevapla

  Ya ılk domuz bınıcısını üretmek cok pahalı değildir ve az surede olur dedın yazının devamında ganımetın acısından cok degısılklık olmucaktır cunku fazla ganımet ister dedın yaw

 101. legend 11 July 2016
  Cevapla

  Bnde 2 g 12 9 saate acilio süper saldırılarını izledoim koyu tek başlarına dümdüz ediolar

 102. legend 11 July 2016
  Cevapla

  Süper bilglermis bn baya seviyorum domuz biniciyi 2 g9 saate acilip bndede

 103. legend 11 July 2016
  Cevapla

  Süper Bi adam bndede acilio

 104. Tuna 12 September 2016
  Cevapla

  Kb7de kullanmak çok zor.Çünkü kb7de sadece bir sonda veriyorlar. Sondada 2.seviyede en fazla 300 üretiyor.1. seviye 10 tane binici bile 400 kara iksir istiyor.Kara iksir çalmaktada çok iyi değilim. 42 levelim.Köy binam 7.seviye.(Yeni güncellemelerle artık sondanın kb7 de açıldığını herkes biliyor)Köy binası 7 de binicilerle saldırma hayallerim suya düştü.Çünkü çok pahalılar

 105. Tuna 12 September 2016
  Cevapla

  AH özür 540 üretiyormuş.Ama yinede çok pahalı

Leave a comment