Zehir Büyüsü

Zehir BüyüsüDüşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut. Zehir büyüsünün düşman yapıları üzerinde etkisi yoktur.

Zehirli bir bulut oluşturarak karşı birliklerin sağlığını yavaşlatır ve kurutur. Maksimum 4. seviyeye kadar yükseltilen zehir büyüsü ile düşman köyün klan kalesinden çıkan askerleri hiçbir asker harcamadan yok edebilirsiniz. Aynı zamanda okçu kraliçe ve barbar kral üzerinde de etkili olan zehir büyüsü, hem kara hem de hava askerlerine karşı etkili.

Zehir büyüsü, 1 Temmuz 2015 güncellemesinde eklenen bir büyüdür. Karanlık büyü fabrikasında üretilmektedir ve ilk açılan büyüdür. Etki alanı içerisinde olan tüm askerlere, kahraman savaşçılara ve iskeletlere zarar vererek yavaşlatır. Binalara hiçbir şekilde hasar vermez.

Saldırı Stratejisi

Zehir büyüsü, klan kalesi askerleri ile başa çıkmak için kullanılabilecek en iyi büyüdür. Saldırılarda genelde klan kalesinden çıkan askerler için yıldırım büyüsü kullanılırdı. Yıldırım büyüsü, büyü depo kapasitesinde 2 barınma alanı kaplarken zehir büyüsü 1 barınma alanı kaplamaktadır. Yani 1 adet yıldırım büyüsü kullanabilirken zehir büyüsünde bu adet 2 ye çıkmaktadır. Ayrıca yıldırım büyüsüne göre 5 dk daha erken üretimi bitmektedir. Bu da zehir büyüsünü klan kalesi askerlerinde kullanmak için daha cazip hale getiriyor.

Zehir büyüsü, dairesel hasar etki alanına sahiptir. Yıldırım büyüsüne göre etrafındaki askerlere daha çok zarar vermektedir. Her iki büyü de klan kalesi askerleri için kullanılabilir. Sonuçta atılan büyülerin etkili olması için saldırı tarzı da çok önemlidir.

1. Seviye zehir büyüsü, okçu, barbar gibi askerlere kolayca hasar verebilirken, cadı, büyücü gibi askerlerin üzerinde pek fazla etkisi olmaz. Bu askerlerin daha hızlı ölmesi için zehir büyüsünü son seviyeye kadar yükseltmek gerekir. Hem kara hem de hava askerleri üzerinde etkili olan zehir büyüsü ile ejderha, balon, lav tazı gibi birimlere de zarar verebilirsiniz.

SeviyeToplam HasarDarbe Başına HasarHız DüşürmeMaliyetYükseltme MaliyetiYükseltme SüresiGerekli Laboratuar Seviyesi

Seviye 1
2706%2895 ---

Seviye 2
3608%30110 25.000 4 gün6

Seviye 3
45010%32125 50.000 6 gün7

Seviye 4
54012%34140 75.000 10 gün8

 

Etki AlanıDarbe SayısıDarbeler Arasındaki ZamanKonut AlanıOluşturma SüresiHedeflerGerekli Karanlık Büyü Fabrika Seviyesi
4 karo450,33 saniye115 dakikaKara & Hava1

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Karanlık Büyü Fabrikası

Karanlık Büyü Fabrikası

En müthiş ya da en pervasız Usta Büyücüler Kara İksir üretmekle uğraşır. Yoğun karanlık büyülerinde ustalaşmak için hevesli olmak gerekir ancak eşsiz taktik avantajları kazandırır.

14 Comments

 1. sefa erginer 14 November 2015
  Cevapla

  ben bunu klan kalesindedeki birlikleri kolaycana öldürmek için tavsiye ederim

  • ata 29 December 2015
   Cevapla

   başka neye yapçan kardeşim

   • eren 18 February 2016
    Cevapla

    Barbar kral okcu kraliceye büyük koruyucuya falan xD

    • egeemn 30 September 2016
     Cevapla

     eren artislik yapıyonda herolara etki etmiyo zehir istersen dene

 2. sedat 14 November 2015
  Cevapla

  çok etkili bir büyü olmuş, 4 seviyeye ulastiginda ejderin caninin %70 e yakınını götürüyor, tazi-golem-pekka ve herolar harici her askerde etkili. dusurmezlerse su an cok ise yariyor , ile4ide verdigi hasari düşünebilirler

 3. KaLpSizTurk 11 December 2015
  Cevapla

  Beyler bu büyü pekiştirilebiliyor mu yani ust uste atinca verdigi hasar artiyor mu?

  • ZekiPenguen 23 January 2016
   Cevapla

   Evet.

  • eren 18 February 2016
   Cevapla

   Evet ama üst üste 2 tane atmak yerine birini at sonra o birltince diğerini at daha çokhasar veriyor çünkü zehir bittiğinde 3.3 sn daha birim zehirlendiği için üst üste atmak zarar oluyor yani sirali atman daha mantikli

  • 127 LVL LeGeNDaRy 2 March 2016
   Cevapla

   4 katına çıkıyor mesela 1 lvl ejdere karşın 2 tane 1sv zehir büyüsü çok kolay hallediyor tavsiye ederim.

  • Enes 10 April 2016
   Cevapla

   Hayır kardeşim üst üste bir şeye yaramaz birini Atıcan etkisi bitince diğerini Atıcan böle

  • Ahmet 16 April 2016
   Cevapla

   Evet

 4. Taner 7 February 2016
  Cevapla

  Beyler bu büyü pekiştirilebiliyormu? Yani ust uste 2tane atarsak hasar katlanir mi?

 5. selcuk 23 February 2016
  Cevapla

  evet KaLpSizTurk 2 adet 1 saniye aralıkla attığın zaman lvl 5 ejderi hiç birşey yapmadan götürüyor. Tabi ki ejder sabit duracak olduğu yerde. Eğer başka birliğe doğru giderse o zaman zehir geçersiz sayılacaktır.

 6. Ahmetkaan 27 April 2016
  Cevapla

  Hayır

Leave a comment