Sihirbaz

SihirbazSihirbazın savaş sahasında korku uyandırıcı bir etkisi var. Yerde veya gökte, nerede yıkıma yol açmak istiyorsanız, onu birkaç arkadaşıyla bir araya getirin ve hedefleri havaya uçurun.

Sihirbaz, kapüşonlu bir pelerin, altın tokası olan deri bir kemer ve uyumlu botlar giyen sihirli bir birimdir.

Sihirbazların okçularla çok benzer noktası vardır, ikisi de menzilli saldırılar kullanırlar ve duvarların arkasından ateş edebilirler. Ateş topları fırlatır ve yüksek hasarlar verirler, ama desteğe ihtiyaçları vardır çünkü çok yüksek can değerleri yoktur ve savunma birimleri tarafından kolayca öldürülebilirler. Sihirbazlar genellikle geniş gruplar halinde kullanılırlar ve yüksek hasarları sayesinde birimleri hızlıca yok edebilirler. Ama küçük sayıda da etkili olabilirler, özellikle de düşük seviyelerde.

Savunma Stratejisi
Sihirbazlar mükemmel savunma birimleridir, çünkü duvarların arksından düşman ünitelere yüksek hasarlar verebilirler. Eğer saldırı birimleri klan kalesinden sihirbazların çıktığını fark ederse, o yöne doğru harekete geçeceklerdir (bir duvarı yıkmış olsalar bile içeri girmekten vazgeçerler ve sihirbazlara doğru hareket ederler).

12 Mart 2013 güncellemesinde, sihirbazın saldırısı bir sekme etkisi ile bütünleştirilmiştir. Bu onların etkisini düşük can değerine sahip birliklere karşı artırıyor. (örn: goblinler, okçular, barbarlar).

Saldırı Stratejisi
Sihirbazlar, birkaç alan hasarına karşı hayatta kalabilirler ama ancak nokta vuruşu yapan savunmalar sorun yaratacaktır. Bu sebepten dolayı sihirbazlar genellikle Devlerin veya P.E.K.K.A.’ların arkasından kullanılacaktır. (ve şifacılarla desteklenebilir)

Duvarların arkasından saldırabilme yetenekleri, güçlü silahları duvarlar yıkılmadan etkisiz hale getirmenizi sağlar. Yani sihirbaz kulesinin alan hasarına veya bir gülleye yakalanmadan bu birimleri yok edebilirsiniz. Barbarlar etten duvar olarak sihirbazları korumak için kullanılabilirler; verdikleri çok yüksek hasar onların hızlı bir şekilde savunma birimlerini yok etmelerini ve az hasar almalarını sağlar.

Sihirbazların vermiş olduğu çok yüksek hasarlar, daha savunma birimlerinin saldırısı onlara erişmeden, binaları yıkmalarına olanak sağlar. Ancak etkilerini maksimize etmek için, çoklu gruplar halinde kullanılmaları daha etkili olacaktır. P.E.K.K.A.lar ve devler iyi dikkat dağıtıcı unsurlar olacaktır. Sihirbazlar, düşmanını klan kalesinden çıkan birimleri temizlemek için harika birer birimdir. Yüksek hasarları tek seferde birimleri yıkmalarına yardımcı olur. Yıldırım büyüsüne alternatif olarak sihirbazları kullanmak, klan kalesi için iyi bir alternatif olacaktır. Güçlü bir teknik de, geniş bir sihirbaz grubunun arkasından iki adet şifacı yollamaktır. Bu yolla, nokta hasarı veren savunma birimleri sihirbazları nişan alacaklardır ve şifacılar da onları iyileştirecektir. Öte yandan alan hasarı veren birimler de tek seferde sihirbazları öldüremezler, bu yüzden şifacılar anında iyileştirmelerini yaparlar ve sihirbazlar hayatta kalırlar. Bu teknik özellikle düşük seviyeli savunmalar varsa çokça işe yarayacaktır.

Sihirbazlar yalnızca 4 birim yer kaplamasına ve çok yüksek hasar vermesine rağmen, dev bombalara ve yaylı tuzaklara karşı çok zayıflardır. Büyük sayıdaki sihirbazların ölümünü engellemek için, onları bir çizgiye yayın ve hepsini aynı anda savaş alanına göndermeyin.

Yükseltme farklılıkları

 • İlk satın alındığında, sihirbaz açık mavi bir pelerin giyer ve kahverengi bir kemeri ve kahverengi bir gömleği vardır.
 • 3. seviyede, sihirbazın pelerini açık maviden mora dönüşür. Botları da parlak bir mora dönüşür, gömleği ise mora çalan bir renge dönüşür.
 • 4. seviyede, sihirbazlar ateş topları yerine yıldırımlarla saldırırlar.
 • 5. seviyede, pelerini koyu maviye dönüşür ve botları da siyaha dönüşür. Gömleği de buna yakın bir renge dönüşmektedir.
 • 6. seviyede, pelerini şarap rengine dönüşür, kemer tokası turuncu ve gözleri de sarının bir tonuna dönüşmektedir. Botları da şarap rengine dönüşmektedir.

 

Eğitim sırasında, köylüler sihirbaz adasındaki sihirbazların gücünden bahseder. Ancak, sihirbaz adasından tek burada bahsedilmektedir. Eğitim sırasında 5 sihirbaza sahip olduğunuzdan dolayı, kullanmış olduğunuz ilk birimlerdir ama genel kullanım için açtığınız ilk birimler barbarlar olacaktır. Bu bölüm için yalnızca 2 adet sihirbaz kullanmanız yeterli olacaktır, geri kalan sihirbazları bir sonraki saldırınız için saklayabilir ve saldırdığınız kişinin düşük seviyeli biri tarafından sihirbazlarla saldırmasına anlam verememesini sağlayabilirsiniz.

Sihirbazlar genellikle yüksek seviyeli oyuncular tarafından okçular yerine kullanılırlar çünkü daha çok canları ve hasarları vardır.  Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 60 adet sihirbaza sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 8 tanesini barındırırsanız 68’e çıkabilir.

Sihirbaz kulesinin üzerinde de bir sihirbaz bulunmaktadır. Eğitilmesine gerek yoktur, ya da laboratuardan açılmasına da gerek yoktur. 5. ve 6. seviye duvar yıkıcıların haricinde, oyunda tek atışta kendilerini öldürebilecek tek birim sihirbazlardır. Hatta sihirbaz 4. seviyeye ulaştığında, son seviye bir sihirbazı da tek atışta öldürebilir.

Ordu kampında veya klan kalesinde kapladığı yere göre hesaplandığında, sihirbazlar oyundaki en çok hasar veren birimlerdir (6. seviyede alan başına 45 hasar, 4. seviyede 42 hasar veren goblinlerden biraz önde).

Oyun uygulamasının kapak resmindeki ses dosyasındaki sesler sihirbazın büyü sesini ifade eder.

28 Ağustos 2014 tarihinde Supercell, sihirbaz eğitiminin maliyetini ve süresini kısıtlı bir süre için azalttı. Bu etkinlik sırasında, kışlalardaki sihirbazların resmi saçlarıyla ve solunda bir ateş topu yerine bir tavşan ile gösterildi. Sonuç ekranındaki sihirbazın görüntüsü de aynı değişikliklere uğradı.

SeviyeSaniye Başına HasarVuruş Başına HasarHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
5075751,500 0 00

Seviye 2
70105902,000 150,000 31d

Seviye 3
901351082,500 450,000 42d

Seviye 4
125187.51303,000 1,350,000 53d

Seviye 5
1702551563,500 2,500,000 65d

Seviye 6
1802701644,000 7,500,000 814d

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

114 Comments

 1. probro 11 May 2014
  Cevapla

  Benim 6 oldular baya bir iş görüyorlar bana kalırsa okçu ve devden sonra ilk geliştirilmesi gereken birim 🙂

  • can 20 August 2015
   Cevapla

   sihirbaz ve dev kara iksir kasarken çok iyiler

  • bcghmk 5 February 2016
   Cevapla

   vay

 2. erkan 4 June 2014
  Cevapla

  okcu yerine buyucu kullanmak daha mantıklı bi buyucu en az 10 okcuya denk

  • ibrahim 9 August 2014
   Cevapla

   ama sıhırbazın hasar puanı az bı olsunler bırakırsın koye kupalarını

   • emir 27 April 2015
    Cevapla

    arkadaşlar büyücünün canı 6.seviyede 270 oluyor. yani 270de baya fazla hem hasar hem can konusunda okcuyu ezer büyücü.

    • koray 14 May 2015
     Cevapla

     270 değil 164 canı var 6.seviyede

    • zeus 23 June 2015
     Cevapla

     senin dediğin vuruş başına hasar

   • latif 24 September 2015
    Cevapla

    beyler bırakın öne 2 golem araksına dizin sihirbazları bakın ne çok işe yarıyo savunma goleme vururken sihirbaz arkadan hallediyo sihirbazın önemini anlamayanlar var …

    • ilkin 17 November 2015
     Cevapla

     kardesler en iyi dizilis koy binasi 9 icin 2 golem 2 pekka 5 dvkrci 1 donuz ve kalani buyucu buyulerde 2sifa 1ofke 1 atlama buyusu

     • Clash man 20 May 2016

      Abi düzgün yaz

  • Mert 8 September 2014
   Cevapla

   Doğru da maliyet ve süre yüzünden pek basılmıyor

   • Mustafa 21 June 2015
    Cevapla

    aynen öyle sadece klan savaslarında yani genelde

  • AsiStayla 22 November 2014
   Cevapla

   @Erkan aynen dediğine katılıyom, 10 okçu = Bir büyücü 😀

  • emir 13 December 2014
   Cevapla

   ama büyücüde kaç dk bekliyon

  • omer 27 April 2015
   Cevapla

   Tm guzelde maliyet ve sure sikintisi var ben sadece klan savaslarinda kullaniyorum

  • toe 3 August 2015
   Cevapla

   4 okçu yerine kesinlikle 1 büyücü daha iyi can olarakta okçulara havanlar tek atıyor büyücüye tek atamazlar şifa büyüsü ilede can basma fırsatı olur

  • mustafa 9 March 2016
   Cevapla

   okçuların değerini bilin büyüçü hemen ölüyo okçu daha iyi

  • Omer 10 April 2016
   Cevapla

   Kara iksiri th 9 da en iyi ejder kasiyor

  • 76 17 July 2016
   Cevapla

   Aynen 6 lvl belediye binam var biraz acemiyim ama 19 dev 10 büyücü kasıyorum kışladan en az 2 yıldız alıyorum bide iyileştirme büyüsü var. 2 level
   Dev 2 level buyucum var ama son 4 savasimdan hep bu kadroyla 2 yıldız aldım tabi devlerin mesela 19 yaptık 9 unu bir yere 9 unu bir yere dagitiyorum 2 duvar patlatici sonra duvar patlayinca 5 buyucu bir yere 5 buyucu bir yere koyuyom cok hizli aliyorlar tabi havanlari ve buyucu kulelerini kirmayinca hizli oluyorlar

 3. meessi 6 June 2014
  Cevapla

  abi ben büyücü alsammıı

  • faruk 25 June 2014
   Cevapla

   salak ama buyucuyu cokda iyi birim deyil okcu daha iyi

   • Emre 28 August 2014
    Cevapla

    büyücü çok daha iyi al büyücüyü okçuları sadece 5 tane basıyom böylece klan birliklerini kaleden çıkarıyom

   • Deniz Berk 12 October 2014
    Cevapla

    Benim 1 tane 2. seviye sihirbazım klan kalesinden çıkan 10 tane 3.seviye okçuya tek attı savaşı kurtardı

   • Furkan Akaroglu 28 November 2014
    Cevapla

    Faruk öncelikle arkadaşımıza salak deme hakkın yok ve sana katılmıyorum çünkü sihirbazlar alan hasarı verir ve bir gurup okçuyu kolaylıkla kül eder

    • mansur 28 January 2015
     Cevapla

     Furkan dedin doğru buyucum benim 5 oluo ve de büyücü çok iyi hasar verir

     • Furkan Akaroglu 25 March 2015

      teşekkurler

   • kayra 25 January 2015
    Cevapla

    Faruk 2 lwl 4 tane buyucu 20 tane 5 lwl okçuyu yok ediyor

    • mustafa 9 March 2016
     Cevapla

     hehe

 4. no1 25 June 2014
  Cevapla

  Okçu herkes için ideal ve ucuz özellikle 4 falan olunca iyi iş görüyor saldırıda 150 bin kaldiriyorum rahat.Sihirbaz daha etkili olabilir ama yukseltmesi maliyetli ve uretmesi de.ayrica baya beklemeniz gerekir kişlada

  • sinan 13 January 2015
   Cevapla

   Karaıksır deposunu gırmek ıcın bence cokıyı bır bırım ve golemlı ordularda cok etkılıler

 5. Osman 26 June 2014
  Cevapla

  konuyla ılgılı değil ama laboratuvarda herhangi bir asker yükselırken laboratuvarı yukseltırsek yukselen asker kaldığı yerden dewam edermı yoksa iptalmı olur ?

  • Begüm 28 June 2014
   Cevapla

   Devam eder iptal olmaz 😉

  • enes 10 July 2014
   Cevapla

   Labaratuvar yükseltmesi bitince kaldigi yerden devam eder

  • Mehmet 9 August 2014
   Cevapla

   Devam eder bnde yaptım denedım iptal olmadı sekiz saat kalmişti okçu 4 olması için bastım olmuş

  • Ubeyde Emir Özdemir 7 September 2014
   Cevapla

   Devam ediyo bende ayni sikintiyi goblinin.! 2 yaparken yasamstim

 6. batuhan 13 July 2014
  Cevapla

  Benim sihirbaz 4 bence yukseltilmesi gereken ilk sey yildirim atiyor

  • Eren 31 December 2014
   Cevapla

   bencede oyle sihirbazi 4 yapmak cokda maaliyetli değil bence 🙂

 7. Mirsaleh 10 August 2014
  Cevapla

  Benim Sihirbazim daha 2 fakat 3 yapcam okcu yerine sihirbaz kullanin size terceyim budur 🙂 bana 6 seviye sihirbaz vermisdiler klanda tek vurusda 4 seviye okcu kulesini indirdi 😉 Daha koybinam 6 fakat 7 yapip sihirbaza odaklancam 🙂

  • Gokay 10 February 2016
   Cevapla

   Abi siz dionuzya sihirbaz 2,3,4,5,6 die benim daha 1

 8. Ali 18 August 2014
  Cevapla

  benim sihirbazlarda 4 en kısa zamanda 5 yaomayı düşünüyorum

 9. cüneyt 29 August 2014
  Cevapla

  Süper bişi pekkayı açmak yerine 4 bastım sihirbazı aşık oldum

 10. selman 5 September 2014
  Cevapla

  ne için istediğinize bağlı bu yağmaya çıkacaksanız sihirbaz asla önermem, klan savaşı içinse 3-5 tane yeter, amaç şu: klan kalesinden çıkan birimleri hızlıca temizlemek için.. ayrıca pekka yı açmayıp da sihirbazı 5 yapan arkadaşa selamlar, pekkadan sağlam asker yok 😉 ama olay şu: sihirbazı her yerde kullanırsın, şu an: 6 seviye sihirbazdan 15 tane yapıyosun bi pekka atana kadar 😀 ama pekka love <3

 11. talha 13 September 2014
  Cevapla

  sihirbaz 3 ken yıldırım atıyormu ?

  • Alper Arslan 21 September 2014
   Cevapla

   Atmio

  • ismini vermek istemeyen izleyici 18 January 2015
   Cevapla

   hayır

  • Özgür 5 November 2015
   Cevapla

   4 de atıyo kardeşim

 12. ali 21 September 2014
  Cevapla

  Sihirbazin egitim suresi cok uzun ya bune iyi olabilir ama 10 tane sihirbaz 1 saatte cikiyo sihirbazdansa okcuyu tercih ediyorun egitim zamanini kisaltinda kullanalim

 13. 56 lvl 27 September 2014
  Cevapla

  Bnen 5 yapıom

  • katilcan 20 September 2015
   Cevapla

   240 lıksa 4 golem 15 sihirbaz 8 duvar yıkıcı 2 cadı 2 walkrı 1 dalkavuk 2 okçu:büyü kullanımı:3 öfke 1 sağlık 1 atlama 1 zehir yapın,taktiği ise vereyim:
   Hero ve klan kalesinin en yakın olan yerden girmeye başlayın.girişe hızlı bir biçim 1 sağlıkla 1 öfke atıp 4 goleminizi dar aralıklarla bırakın.klan kalenize 1 pekka 2 balon alıp golemlerin ardından atın.sonra 12 tane büyücü dağıtarak golemlerin arkasına bırakıp 5 duvar yıkıcıyı önden yollayın.sonra barbar kralınızı atın fakat kraliçenizi atmayın.arkaya 2 walkriyi atıp dar aralıkla cadıyı atın sonra geri kalan duvar yıkıcılarınızı atın.sonra klan kalesinin ve düşman herolarının üzerlerine bir zehir dökün,2.öfkenizi de atın,arkaya geri kalan büyücüleri atın sonra kralınızın yeteneğini açın sonra hemen kraliçenizi atın,merkeze bir zıplama büyüsü atın,sonra yine golemlerin üzerlerine 3.öfkeyi takın.merkeze girerler ve %50 yi tam olarak almazsanız köşelere okçu/dalkavuk atın.ben bi ara %62 almıştım.deneyin.ben hep böyle yapıyorum.

 14. ismini vermek istemeyen kullanıcı 5 October 2014
  Cevapla

  admin yeni birim istiyoruz

 15. Xelans 22 November 2014
  Cevapla

  Yazdigi gibi mesela benim kamp 135 5 tane dev 10 tane sihirbaz 3 duvar yikici kalanina okcu cok iyi oluyo

  • Furkan Akaroglu 28 November 2014
   Cevapla

   Kardeş 20 adet barbarı da okçuya siper olarK EĞİT DAHA İYİ SONUÇ ALACAKSIN BUNA EMİN OL 😉

 16. Umut 14 December 2014
  Cevapla

  2 golem 30 sihirbaz 30 okçu nasıl taktik yardım edermisiniz

  • can 20 August 2015
   Cevapla

   aynen 🙂

 17. Emirhan 18 December 2014
  Cevapla

  Benim sihirbazlar 6 olmasına 1 gün kaldı çok işe yarıyorlar.Bence ordunun temelini golem ve sihirbaz oluşturuyor.Golemim daha 2 ama onu da yükseltçem.

  • Emirhan 18 December 2014
   Cevapla

   Ayrıca eskiden sihirbazım 3ken çok yavaş bir şekilde ateş fırlatıyodu şimdi ise daha hızlı ve yıldırım atıyo bakalım 5 seviye nasıl olucak:) 🙂

 18. Cagatay Sahin 20 December 2014
  Cevapla

  15 sihirbaz (3 lvl)=40 dk=37500 iksir (toplam 1350 dmg/sn 1620 hp)
  240 okçu(3 lvl)=34 dk=28800 iksir (toplam 2880 dmg/sn 6720 hp)
  (kışlalar son seviye, okçu ve sihirbaz 3er level’den ele alınmıştır)
  okçu daha hesaplı ve daha güçlü, tam ganimet kasmalık yani. bide havan hepsini patlatmasın diye dört bir yana atıcaksın, okçu kulelerini de topları da mal edersin.

  • Mert 9 November 2015
   Cevapla

   Nasıl matematiğin var 15 sihirbaz 120dk yapar.Ayrıca 240 popülasyonu olan birisi th 10 olur zaten o zaman kadar okçularını en az 6.seviye yapar.

 19. 39 25 December 2014
  Cevapla

  sihirbazı ikimi yaoıyım okçu
  yu 3 mü

  • Volkan 18 April 2015
   Cevapla

   sihirbazı 2 yap

  • salla sen 1 March 2016
   Cevapla

   okçuyu yap 4 okçu 1 sihirbazı yok edebilir zorlarsa

 20. Margu 28 December 2014
  Cevapla

  Bir çok arkadaşın dediğine katılıyorum elbette. Sihirbazlar, okçulardan çok daha iyilerdir. Fakat her şeyden önce, sihirbazlar kışlada 4 birimlik yer kaplar. 1 sihirbaz basmak yerine 4 okçu basmak her zaman saldırıda daha avantajlı olur. Önerim budur gençler.

 21. 92lvl 7 January 2015
  Cevapla

  bence sihirbaz oyundaki en önemli şeylerden biri benim sihirbazım 6lvl 7 çıkıcak bence yükseltin

  • 51 lwl 10 July 2015
   Cevapla

   Kardes sen 92 level oldugundan eminmisin sihirbazin son seviyesi 6

 22. Alperen 13 January 2015
  Cevapla

  Sihirbazlar baya iş görüyor

 23. YASİN 15 January 2015
  Cevapla

  Level 5 ile Level 6 arasındaki fark şaka gibi veya küfür eder gibi.

  4 den 5 e geçerken %40 artış
  5 den 6 ya geçerken %6

  • Fuad 4 April 2015
   Cevapla

   Aynen benimki 5 lvl buyucu baya cok guclu

  • kratos 4 May 2015
   Cevapla

   ama atışlaronda hız farkı var

   • salla sen 1 March 2016
    Cevapla

    atış oranıı diye bişi yok,,,

 24. clashofclans 15 January 2015
  Cevapla

  Golem saldırısında okçu yerine tercih edin( denenmiştir ) 1 dondurma 2 öfke 1 atlama 1 şifa 2 golem +3 2 cadı 7 duvar yıkıcı +5 gerisi sihirbaz +5

 25. Alperen 27 January 2015
  Cevapla

  benimkiler 2 ama3yapcam cok iyi ozellikle klan savasında

 26. Eren 4 February 2015
  Cevapla

  Benim 6 oldu çok iyi tavsiye ederim

  • cemre 7 April 2015
   Cevapla

   aynen öyle eren çok işe yarıyo

  • kerem 23 April 2015
   Cevapla

   aynen benimkide 6 oldu

 27. Ataberk Çigay 11 February 2015
  Cevapla

  beyler yükseltme süresi 1 dakka mı diyo 😀

  • Ahmet 6 January 2016
   Cevapla

   Bayağı geç bir yanıt olucak ama orda 1 day yani bir gün yazıyor ingilizce yazılmış gün 🙂

 28. mustafa 15 February 2015
  Cevapla

  Sonunda sihirbaz 6 oldu

 29. sihirbaz terbiyecisi 15 February 2015
  Cevapla

  Yaaa okcu daha iyi diyen arkadas kafanmi guzel senin ? Onden 5 dev gonder birer birer sonra sihirbaz sonrada 2 sifaci gg izi iste

 30. Mert 18 February 2015
  Cevapla

  Benim kiler 4.seviye çok iyi.Üretim bizi sorun değil kislalarinizi yukseltin 8 dk da 4 tane cikar 4 tanesi bile sifacilarla desteklense büyük yi kim oluşturuyor eğer kupaya ve eğlenceye önem veriyorsa iz sihirbaz en idealidir

 31. Baris kalenderoglu 23 March 2015
  Cevapla

  Bu sihirbaz tavsan firlatip koy merkezini tek atista yerle bir ediyormus. Bi arkadas soledi .

 32. İsmini vermek istemeyen Clashcı 3 April 2015
  Cevapla

  büyücüler yerine okçular dha maliyetlidir çünkiü 1.seviye ve 2.seviye büyücüler işe yaramıyor… okçu 3.seviye ve üstü süper mesela benim ordu kampım 180lik 9tane sihirbaz=45 yer 6dev=30 yer 75 yer 20 okçu 20 barbar 4 duvar kırıcı.1 ejderha=143 yer 2 tane şifacı ise 30 yer 170 olsun diylimki bu taktikle saldırdım sihirbazları hemen göndermeyin çünkü ölüyor devleri bıraktım ejder vb arkasından 6 büyücü bıraktım 2 okçu kulesine tek attılar içeri girdim kolaylıkla sizin kampda 180likse bu taktiği deneyin derim 🙂 ama büyücü ve okçu en az +3 olmalı:)

  • 51 lwl 10 July 2015
   Cevapla

   9 sihirbaz 45 yer kaplar diyen arkadasa selamlar…

 33. Leave 4 April 2015
  Cevapla

  Sihirbazi aciyom

 34. erhan 17 April 2015
  Cevapla

  6. seviye yükselmesinin maliyeti karşılığında verdiği yükseltme hasar oranı çok az, neden bu kadar düşük tutuluyor en azından 200 dps olmalıydı ?!

 35. kaan 22 April 2015
  Cevapla

  sihirbazlar kaç levelde yıldırım atıyor?

  • ErEn 3 May 2015
   Cevapla

   4. seviye

 36. emir 27 April 2015
  Cevapla

  İllaki büyücü üreticeksiniz bi savaşta. 5tanesi bile baya bi iş görüyor .

 37. onur 7 May 2015
  Cevapla

  aynn buyucu cok iyi

 38. Efe 27 May 2015
  Cevapla

  Ya yardım edin büyücü güçlü mü savaşlarda kullanıyım mı ?

 39. Mert 28 May 2015
  Cevapla

  temizleyici olarak dalkavuk mu kullanayım büyücü mü?

  • 41 lvl 1 September 2015
   Cevapla

   Büyücü

 40. SaliH 5 June 2015
  Cevapla

  Büyücü 8 dk da eğitiliyor maliyet umrumda değilde bide 4 yer kapliyor. Bence okcu daha mantıklı .Ama her halükarda büyücü daha iyi ve güçlü. Alanı 1 yer olsa tadından yenmez

 41. Ahmet 19 June 2015
  Cevapla

  Arkadaşlar neyi tartışılmış misal ordu kampiniz 240 kapasitesi var hepsi okçu ve kara iksir deposu merkezde alabilirsiniz ama 20 kusur Buyucu gerisi dev bide olan kalesi için 5 okçu ile kendi denginizdeki bi adamın kara iksirini rahat alırsınız

 42. bir dost 24 June 2015
  Cevapla

  3.level büyücü 35 lvl adama bayagı yarıyor bn 3 yaptım bir koyuyor baba ama ne koyuyo okçuyla karşılaştırmayın lütfen büyücüyü okçu kimbe büyücü 3.seviye 3 tane 15 okçuya 3 koyuşta alıyo büyücü ye hakaret olur okçuyla karşılaştırmak

 43. çağan kral 29 June 2015
  Cevapla

  1 seviye büyücüde saldırılar için ideal

 44. Ahmet 6 July 2015
  Cevapla

  Ben hem okçu hemde büyücü kullanıyom gayet iyi.

 45. batuhan 7 July 2015
  Cevapla

  Beyler ben kara iksir kasmak için buyucuyu yüksek seviyelerde tavsiye ederim çünkü yanlara falan donuyorlar kara iksire vurmuyolar ben balon dalkavuk balonla en az 2000 kara iksir kasıyorum bu orduyla istediginiz gibi kasabilirsiniz şimdi diyeceksinizki dalkavuk k. İksirle basılıyor 30 dalkavugun maliyeti azdır 200 k. İksir falan 1800 kara iksir kârınız olur bu yazıyı okuyanlar bu taktik denenmiştir işe yaramaktadır barbar kralı sizee aldıracaktır. Ancak balonunuz 4.lvl olacak dalkavukta 1. Lvl yada 2. Lvl olabilir. Herkese iyi oyunlar

 46. cagri 14 July 2015
  Cevapla

  Vurus basina hasar ne arkadaslar

 47. yahoucmay 19 July 2015
  Cevapla

  asker üretiminde bekleme süresinin kaldırılması lazım yoksa okcu barbar ikilisiyle ganimet kasmaya devam

 48. Hasancan 25 July 2015
  Cevapla

  Beyler acemiler için söylüyorum.iksir altın için büyücü değil okçu kara iksir için büyücü basın he bu arada binam 7 rekorum 480 k iksir tek savaşda okcularla nese konuya dönelim pekka en sağlamı diyen arkadaş bilip bilmeden konuşma 8 tane pekka 7. Sev binayı yıkamıyo en sağlamı ejder o ddğmde klan kalesi boşken yani pekka işe yaramaz 1. Ejder 2. Golem 3. Büyücüdür 4e ise pekka

  • 64 lvl 7 September 2015
   Cevapla

   Acemilere öğretmeden once kendin ogren kardesim. Butun kampina pekka basarsan ise yaramaz tabi. Ejder en saglamiymis, sen biraz geliş de gör bak ejderini nasil yiyorlar etinden nasil kizartma yapiyorlar. 8 tane pekka 7 sev koyu yikamiyormus, guldurdu sabah sabah 😀

 49. Emre 11 August 2015
  Cevapla

  Ya abi dusunun klan kalesinden 7 tane son seviye dev cikti bunu dami okcuyla oldurceksiniz 2 okcu koyarsiniz alan hasari sayesinde kul olurngider okcu daha iyi olsaydi okcu 240 000 iksire acilirdi

 50. mustafa 30 August 2015
  Cevapla

  sihirbazim bu aksam 8 de son level oluyor

  • QUDRET 3 June 2016
   Cevapla

   HAYIRLARA VESIL OLSUN..

 51. 61 lvl 7 September 2015
  Cevapla

  Altın iksir kasarken okçu , kara iksir kula kasarken ve klan savasında büyücü kullanılır bu kadar basit. Okçuyla büyücü karşılaştırmak da anlamsız büyücü çok daha güçlüdür fakat okçu her alanda daha kullanışlıdır.

 52. Muhammed 29 November 2015
  Cevapla

  Arkadaşlar bir sorum var. Saniye başına hasar ile vuruş başına hasar arasındaki fark nedir?

  • cevapçı 17 April 2016
   Cevapla

   saniye başına hasar verdiği hasar,hasar puanı ise alabileceği hasar miktarı demek.

 53. murat 11 April 2016
  Cevapla

  Arkadaşlar kupa kasmak istiyorsanız 10 devi önden az aralıklarla hızlıca bırakın(golemi olmayanlar için)arkaya 20 büyücü onların arkaya(max.)3 şifacı geri kalanı okcu olsa iyi olur ama sizin kararınız bu kadro kupa kasmada etkili bir kadro etkili ve denenmiş bir şeydir.(Devleri savunmanın az olduğu bölgeye bırakın 5 tane duvar yıkıcı olursa savunmanın fazla olduğu bölgeden bırakabilirsiniz.)

 54. dewletul islam 17 April 2016
  Cevapla

  20 dev 27 buyucu 6 duvar kirici 2 sifa buyusu 4 deprem 1acele buyusu onnumara kupa kasmak icin ve kara iksir kasmak ocon super

 55. dewletul islam 17 April 2016
  Cevapla

  9 th de tabiki

 56. QUDRET 3 June 2016
  Cevapla

  Ben 3lvl buyucunun 5lvl belediyyede aktiv olmasini istiyorum..[SUPERCELLIYIM]

 57. Osman 25 September 2016
  Cevapla

  Her zmn buyucu kullanin derim beyler:))

 58. Muhsin 28 October 2016
  Cevapla

  Gençler bir sürü saldırı çeşitleri vardır ama emin olun kb9 ve üstü için ful pekka yada Full ejder fullenmesi zor oluyo bana kalırsa 1 golem 4 seviye 18 valkire 4 seviye 10 buyucu 5 seviye 6 duvar kirici büyü olarak 2 şifa 1 atlama 1 öfke 1 acele ondan sonra koy fullemenin tadına bakın ben kb9 um şampiyon ligte yim tavsiye ederim

Leave a comment