Klan Kalesi

Klan KalesiKlan kalesi, klan arkadaşlarının gönderdiği takviye askerleri barındırır. Klan savaşlarında bonus ganimet, her savaşın sonunda otomatik olarak klan kalesinde depolanır.

Bir klana katılmanız için klan kalenizi tamir etmelisiniz. Saldırılarda veya savunmalarda kullanılabilecek birlikleri barındırır.  Oyuncular oyuna, haritalarında yıkılmış bir klan kalesiyle başlarlar. Engellerle kaplıdır (taş ve çalılar) ve yeri değiştirilemez. Yeniden inşa edildiğinde (tamir edildiğinde), Oyuncular var olan bir klana katılabilirler. Klan kalesini bir kez tamir ettiğinizde yerini değiştirebilirsiniz (bir klana katılmanız şart değildir). Oyuncu herhangi bir klana girdiğinde, her 20 dakikada bir birlik talep edebilir (veya elmas karşılığında hemen de talep edebilir). Aynı zamanda birlikleri talep ederken, oyuncular diğer oyunculara bir mesaj yazabilirler. Diğer klan üyeleri, klan sayfasında bu isteği göreceklerdir ve en fazla 5 birlik bağışlayabilirler. Oyuncular bu birlikleri savaş sırasında kullanabilirler ve aynı zamanda bu birlikler, oyuncu çevrimdışı olduğunda da köyünü koruyacaktır.

Oyuncular, bağışladıkları birlikler için deneyim puanı kazanırlar. Bağışlanan birliklerin sayısı, klan kalesinin boş alanına bağlıdır. Kazanılan deneyim puanı, klan kalesindeki boş alanla doğru orantılıdır. En fazla 5 birlik bağışlanabilir. Her bağışlanan birim “muhtaç arkadaş” başarısını tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Klan arkadaşlarınızı bağış yapmak için cesaretlendirin.

9 Nisan 2014 güncellemesinde, Klan kalelerinde savaş ganimeti bölümü eklenmiştir. Daha yüksek seviyeli klan kalelerinde daha çok ganimet biriktirebilirsiniz. Harcanmadan önce, klan kalelerindeki ganimetler toplanmalıdır, aksi halde klan kalesi içindeki ganimet, direkt olarak saldırılar sırasında oyuncular tarafından yağmalanabilir.

Saldırı Stratejisi
Saldırı sırasında klan kalesi içindeki birlikleri dışarı çıkarabilmek çok önemlidir. Oyuncular bunu, klan kalesinin menzili içine tek bir birim bırakarak yapabilirler. Bu durumu engellemek için oyuncular bu birimlerle savunmanın içinde savaşmaya zorlanmalıdır. Aynı zamanda klan kalesinin içindeki birliklerin hangileri olduğunu bilmek de faydalı olacaktır. Örneğin, klan kalesinde balonlar olan bir rakibin üssüne çok sayıda barbar yerleştirmek istemeyeceksinizdir. Eğer klan kalesi menziline giremiyorsanız 1-2 tane yaban domuzu binicisi kullanın ve onların daha yakına girmesini kendi avantajınıza kullanın. Klan kalesinden çıkan birimleri yıldırım büyüsüyle etkisiz hale getirebilirsiniz veya onları uzak yerlere birer birim yerleştirerek yollarından çevirebilirsiniz.

Birlikleri dışarı çıkardıktan sonra savaştan geri çekilebilirsiniz (eğer klan kalesinden çıkan birliklerin sizi dezavantajlı bir duruma düşürüyorsa), onları dikkate almayabilirsiniz (tavsiye edilmez), ya da onları bir yıldırım büyüsü ile etkisiz hale getirebilirsiniz. Klan kalesi içinden çıkan birimler, tüm harita boyunca birliklere ulaşmak için yol alacaklardır. Bu durumu kendi avantajınıza çevirip, siz köyü yıkarken, bu birlikleri yem olarak yerleştirdiğiniz birimlere doğru sürekli yürütebilirsiniz.

Güçlü birimleri etkisiz hale getirmenin kolay bir yolu, onları üssün merkezinden uzağa çekmektir. Uzak bir tarafa bir dev yerleştirin, birliklerin ona yaklaşmasını bekleyin ve etraflarına okçular yerleştirin; kolayca etkisiz hale gelmiş olacaklardır. Bu teknik kahramanlarda da işe yaramaktadır, ancak kahramanlar daha zor etkisiz hale gelecek ve etkin oldukları alandan çok dışarıya çıkmayacaktır.

Klan kalesinden zayıf birimler çıktığında yıldırım büyünüzü kullanın ve onlardan kurtulun. Yıldırım büyüsü yalnızca savunma birimlerini etkiler, bu yüzden size saldıran birimlerin konumları iç içe olsa bile korkmadan kullanabilirsiniz, kendi birimlerinize hasar vermezsiniz.

Geniş sayıdaki güçsüz gruplarla baş etmenin bir diğer yolu ise, onları çekmek ve sihirbazlarla etkisiz hale getirmektir. Sihirbazların yüksek sekme hasarı geniş sayıdaki birincil birlikleri tek atışta etkisiz hale getirebilir. Klan kalesi içindeki birlikleri her zaman dışarı ve savunmasız bir noktaya çekmeyi unutmayın. Aksi halde saldırınız ve birlikleriniz başarısız olabilir.

Klan kalesinin üzerinde klan logosu olmadığı durumlarda bile içinde birimler olabileceğini unutmayın. Klan kalesinin logosu olmasa bile onları görmezden gelmemelisiniz.

Savunma Stratejisi
Düşmanlar 12 karelik bir menzile girdiklerinde, klan kalesi içerisinde bağışlanmış her tür birlikleriniz düşmana karşı savunma yapacaktır. Savunma sırasında, klan kalesi içindeki birlikleriniz, duvarlarınız üzerinden atlayabilir. Bu kahramanlar için de geçerlidir. Klan kalesi seçildiğinde, aktivasyon alanı ve menzili görülebilir. Bu, yalnızca savunma birimlerine özgü bir özelliktir.  Savunma esnasında bir klan kalesi yıkıldığında, tekrar tamir edilene kadar içine hiçbir birim yerleştirilemez.

Klan kalenizi köyünüzün merkezinde bir yere yerleştirmeye çalışın, bu sayede içindeki birlikler en kısa sürede savunma yapmak üzere düşman birliklerine saldırabilir. Klan kalesi içindeki birliklerin favori hedefleri olmadığını unutmayınız. Birlikler saldırdıklarında ilk olarak klan kalesinden çıkan birimleri hedef alacaklardır. Bu, birliklerin gerekirse duvarları yıkmasına dahi neden olabilecek bir durumdur. Aynı nedenden dolayı, klan kalesinden çıkan bir grup okçu, duvarların arkasından hasar verirken, saldırı birimleri duvarları yıkmaya zorlayacaktır.

Bu binanın çokça can değeri vardır (genel olarak köy binasından sonra en yüksek can değeri olan binadır), bu özelliği de onun çok fazla hasar emmesine ve savunma birimlerinin çokça atış yapma fırsatı bulmasına neden olur.

Bir saldırı sonrasında, klan kalesinden çıkan birimler canları dikkate alınmaksızın tam canla klan kalesine geri döneceklerdir. (ölüp ölmemeleri de önemli değildir)  Hava birlikleri tarafından saldırıya uğrarsanız, yalnızca hava birimlerine atış yapan birimler karşı saldırı yapacaktır (okçular, sihirbazlar, ejderhalar, dalkavuklar). Yerden saldıran birimler saldırana kadar, tüm diğer birimler kalenin içinde duracaktır.

Yükseltme Farklılıkları

 • Klan kalesi ilk olarak tamir edildiğinde (1. seviyede), 2. seviyede ve 5. seviyede önemli görsel değişikliklere uğrar. Bir klan oluşturduğunuzda veya var olan klana girdiğinizde, klanın üzerinde bir sembol oluşur.
 • İlk var olduğunda, yıkılmış bir görüntüsü vardır (üst kısmı göçmüş ve patlamadan etkilenmiş bir bina gibi durur).
 • 1. seviyeye yükseltildiğinde, köşeleri yontulmuş kare bir taş görüntüsüne sahiptir. Tek bir penceresi, iki adet metal kapısı ve tahta bir çatısı vardır.
 • 2. seviyede, çatısına bir mevzi alanı eklenmiştir (8. seviye köy binasına benzer). Aynı zamanda ikinci bir pencere de eklenmiştir.
 • 3. seviyede, klan kalesinin dört köşesine tahta destekler eklenmektedir ve mevzilenme alanının dört köşesine kalkanlar eklenmiştir.
 • 4. seviyede, tahta destek üniteleri yerlerini taş olanlara bırakmıştır. Tahta çatı açılmıştır ve klan kalesinin iç kısmına deri bir yapı eklenmiştir. Klan kalesinin dış tarafına altın süslemeler eklenmiştir; kapılar, pencerelerin arası ve kalkanlar.
 • 5. seviyede, klan kalesi (9. seviye köy binası gibi) gri-siyah renkte bir yapıya dönüşür. Duvarlar dikey olur ve çatıdan aşağıya doğru merdivenler belirir. Kalenin sınırlarında siyah kalkanlar vardır.
 • 6. seviyede, klan kalesi halen gri-siyah rengindedir. Duvarlar halen dikeydir. Tek fark yalnızca 5. seviye klan kalesinde var olan siyah kalkanların yerlerini 6. seviyede altından olanlarına bırakmasıdır. Ayrıca, bu seviyede köşede bulunan mazgallar daha kısadır.

 

Diğer
Klan üyeleri birlik bağışladıklarında, birlikler klan kalenizin sol üst kısmından yürürler. Siz diğer klan üyelerine bağışta bulunduğunuzda, bağışladığınız birlikler ordu kamplarınızdan sağ alt köşeye doğru yürürler ve kaybolurlar. Birlikler kaleyi şu sırada terk ederler: Barbarlar, okçular, goblinler, devler, duvar yıkıcılar, balonlar, sihirbazlar, şifacılar, ejderhalar, P.E.K.K.Alar, dalkavuklar, yaban domuzu binicileri, valkyrieler, golemler, cadılar. Bu yüzden bir klan kalesini boşaltmak istediğinizde, klan kalesinden çıkış sırasına göre birliklerin çıkmasını bekleyip istediğiniz anda teslim olabilirsiniz.  Eğer bir klan üyesi size şifacı bağışlamışsa ve siz de bir saldırı alırsanız, düşman birlikleri tarafından 12 kare olmak üzere normal bir şekilde tetiklenecektir. Bağışlanmış birlikler duvarlar üzerinden atlayıp klan kalenize girerler.

Yılbaşı güncellemesi geldiğinde, Supercell klan kalelerinin can değerini artırmak zorunda kaldı, çünkü insanlar “Santa sürprizi” büyüsüyle hiçbir birlik göndermeden klan kalesini yıkabiliyorlardı.

Klan kalenizin yükseltmesi sırasında, klan kaleniz üzerinde bulunan sembol yok olacaktır ancak bu yükseltme bağış almanızı engellemez. Eğer bir klan kalesi saldırı sırasında yıkılırsa, aynen tamiratından önceki yıkılmış görüntüsüne sahip olacaktır. Ancak, yeniden tamir edilmesine gerek yoktur, diğer tüm binalar gibi tekrar kullanıma hazır hale gelecektir. Eğer klan kalenizin bir kısmı doluyken tekrar asker talep ederseniz, klan sohbet sayfanızdaki asker talebiniz aynı şekilde görülecek ama klan kalenizin kapasitesi de orada belirtilecektir. Bir diğer deyişle eğer 20 kapasitesi olan bir klan kaleniz varsa ve yarısı doluysa, bu anda tekrar asker talep ettiğinizde isteğiniz 0/20 değil, 10/20 şekilde görülecektir.

Klan kalesi üzerindeki minyatür kara iksir deposu, normal bir kara iksir deposunu inşa edene kadar görünmeyecektir. (Ya da klan savaşı sonrası ekranınızda yağmalanmış kara iksir miktarını da görmeyeceksiniz.)

Klan kalesini tamir etmek normal koşullar altında 3. seviye köy binası gerektirse de, elmas karşılığında daha önce de klan kalenizi tamir edebilirsiniz.

16 Eylül 2014 güncellemesinde, artık normal klan kalenizden de gönderilmiş birlikleri yollayabilirsiniz; bu güncellemeden önce bu birlikleri bir saldırıda kullanmak zorundaydınız.

 

SeviyeMaliyetHasar PuanıAsker KapasitesiSavaş Altın KapasitesiSavaş İksir KapasitesiSavaş Kara İksir Kapasitesiİnşaat SüresiDeneyim PuanıGerekli Köy Binası Seviyesi

Harap
0 000 0 0 01

Seviye 1
10,000 1,0001075,000 75,000 500 Anında3

Seviye 2
100,000 1,40015250,000 250,000 1,000 6saat146 4

Seviye 3
800,000 2,00020700,000 700,000 2,500 1gün293 6

Seviye 4
1,800,000 2,600251,000,000 1,000,000 4,000 2gün415 8

Seviye 5
5,000,000 3,000
301,500,000 1,500,000 6,000 7gün777 9

Seviye 6
7,000,000 3,400352,000,000 2,000,000 10,000 14gün1,099 10

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

78 Comments

 1. Eren 14 October 2014
  Cevapla

  Klan kalesi resimleri yanlış.

  • admin 20 November 2014
   Cevapla

   Resimler güncellenmiştir…

   • enes 25 March 2015
    Cevapla

    sayfanız super emeğinize sağlik

   • Sinan 29 May 2016
    Cevapla

    Abi 4 seviye kıslada depo yokki benimki 4 seviye ama depo yok uzeründe

    • Sinan 29 May 2016
     Cevapla

     Ama sayfa cidden emek verilerek yapılmıs bu emeği gosterip bize sundugunuz için tesekkurler

    • Sinan 29 May 2016
     Cevapla

     Kıslada demişim klan kalesinde diyecektim kusura bakmayın

  • büyücü 2 December 2014
   Cevapla

   Hyr bi yanlıs yok

   • Ali 13 December 2014
    Cevapla

    sadece 3. seviye yanlış 😀

    • haci 21 December 2014
     Cevapla

     evet 2 ciyle ayni

     • clash of clans lvl 37 8 July 2015

      yayir dikkatli bakin

  • yusuf 28 January 2015
   Cevapla

   aynn

 2. Koray 14 October 2014
  Cevapla

  5. Seviye klan kalesinin görünümü hatalı değiştirirseniz güzel olur 🙂

 3. Bora 3 November 2014
  Cevapla

  3.seviye klan kalesi yanliş gösterilmiş

  • efwasdasd 10 February 2015
   Cevapla

   Haklısın

 4. Metin 15 November 2014
  Cevapla

  Burada bir yanlışlık olmuş. 5.seviye klan kalesi 4. seviyede oluyor normalde. Düzeltirseniz seviniriz.

  • ulas 21 April 2015
   Cevapla

   Kardeşim herhangi bir yanlislik yok

 5. Avci1453 21 November 2014
  Cevapla

  Klan kalesindeki ganimetler yağmalanabiliyor mu, ne kadarı yağmalanıyor?

  • yaniyosunfuatabiğğ 2 January 2015
   Cevapla

   Yağmalanıyor ama çok az bi kısmı

   • selman 27 March 2015
    Cevapla

    yanlış hatırlamıyosam hesaplamıştım onu, %10 kadarıgibi bi şeydi dostum, o yüzden hemen depoya aktarmıyorum işçi yoksa 🙂

   • sefa 25 June 2015
    Cevapla

    yağmalanıyor ama aynen bir kısmı 3/2 sini ne yakın bir kısım

 6. yasin 4 December 2014
  Cevapla

  pcde ve androiddeki klan savaşı ganimeti farklımı yoksa aynımı cevap yazın lütfen

  • Yumurta 2 November 2015
   Cevapla

   aynı

 7. İlker Kucuk 13 December 2014
  Cevapla

  Hepsi doğru bütün klan kalaleri resimleri doğru

 8. Berkan 18 December 2014
  Cevapla

  Klan kalesi mutlaka ortada olmalı

 9. lessien 4 January 2015
  Cevapla

  merhaba benim bi sorunum varda. arkadaşımın bulunduğu klana girmek için istek göndermiştim fakat diğer bir arkadaşım yanlışlıkla isteğimi reddetti, şimdide yeniden klana istek gönderemiyorum nasıl istek gönderebilirim acaba ?

  • hıbırık 30 March 2015
   Cevapla

   Onlar sana davet atıcak

  • yaz zamanı 21 April 2015
   Cevapla

   biraz beklemen gerekiyor….veya facebook tan arkadasinsa sol ustteki kupa resmine tiklayip acilan sayfadan sag ustte arkadaslar bolumune tiklasin…ordan seni bulsun ( clashtaki ismini ve levelini ) ve ustune tiklayip seni davet etsin…yardim ettiysem ne mutlu bana 🙂 …

 10. deli fatih 8 January 2015
  Cevapla

  neyin kafasındasınız hepsi tamamen doğru zaten 2 ve 3 çok benziyor ama 3. sev. klan kalesi daha köşeli gibi biraz ve 4. de doğru 3. ye altın eklenince 4. sev.klan kalesi oluyor lütfen yorum yapmak için yorum yapmayın bilmeyipe biliyormuş gibide yapmayın

  • 54 level 25 July 2015
   Cevapla

   Kardeşim sen bilip bilmeden konuşma eskiden hata vardı düzelttiler amma uzattınız yaw

 11. ömer 26 January 2015
  Cevapla

  klan kalesi içindeki birlikler çıkmamışsa ve kale Yıldırım buyusuyle yok olmuşsa birliklere ne olur

  • selman 27 March 2015
   Cevapla

   kaleyi yıldırım büyüsüyle yok edemiyosun be kardeşim 🙂 1-2 seyiyeyi yıkarsın tamam da zaten o köyü yerle bir edersin içinden max seviye ne gelirse gelsin, hatta o tip bi köyü sadece yıldırımla %90 a kadar kaldırabilirsin 😀

  • hıbırık 30 March 2015
   Cevapla

   Tuzaklar veya teslalar ortaya çıkmamışken bulundukları yere yıldırım büyüsü atarsak birimlere hasar vermiş olur muyuz?

  • Bedirhan 30 March 2015
   Cevapla

   Yildirim yetmez zaten

  • emir 28 April 2015
   Cevapla

   birliklere bi şey olmaz

  • 54 level 25 July 2015
   Cevapla

   Bak kardeşim yıldırım büyülerinin son seviye ve 5 tane atıyorsan ancak 1 seviye klan kalesini yıkabilirsin, bu durumda içinden birlikler çıkmaz fakat son seviye büyü fabrikası olan bir oyuncu 1 seviye klan kalesi olan adamı ne yapsın?

  • ICrushOnYou 12 November 2015
   Cevapla

   7. seviyedeki 5 adet yıldırım büyüsü 1 adet deprem büyüsüyle max seviye klan kalesini yok edebiliyor ve içindeki birliklerde otomatikmen yok olmuş oluyor.

 12. mehmet ali 15 February 2015
  Cevapla

  1 seviye Klan kalesi artık 10.000. Altın

 13. emre1461 18 February 2015
  Cevapla

  malmısınız hepsi doğru 192 lvl olarak adım okay yerelden bakın görürsünüz

  • BAŞKOMUTAN 6 June 2015
   Cevapla

   O zaman neden mesajda ismin emre olarak geçiyor
   SMOKE WEED EVERYDAY

   • ckm 20 July 2015
    Cevapla

    çünkü yalan söylüyor.

 14. ajakls 24 February 2015
  Cevapla

  Klaninda seviye diye bisey geldi klani nasil level atlatirizz

 15. berkay 25 February 2015
  Cevapla

  harika

 16. mete han 5 March 2015
  Cevapla

  benim köyüm silindi g mail de yok nasıl tekrar alabilirim ?

  • 104 Level 21 September 2015
   Cevapla

   Yeni bir hesap açın kadının verdiği rutin görevleri yapın ve Ayarlar–>Destek bölümüne tıklayıp Clash of Clans ekibine gerekli kategorideki başlığı seçip derdinizi anlatın. Arkadaşımda aynı duruma düştü hesabı kurtardık. Bir kaç bilgi istiyor. (Hesabın leveli, Hesabın klanı varsa klan adı, biliyorsan exp sayısı vs.)

   Klana beklerim(65+)
   (Klan : SiyahSancak) (Kodu : #98LRUGUP) (Klan arama yerine kodu yazın çıkar. Kare simgesi dahil.)

 17. hıbırık 30 March 2015
  Cevapla

  Köyümüze saldırıldıktan sonra yükseltme halinde olan birimler harabe haline gelmişse ve biz henüz oyuna girmediysek inşaat devam eder mi?

  • Mert 9 June 2015
   Cevapla

   Evet kardeşim devam ediyor

 18. yavuz 21 April 2015
  Cevapla

  Savaştan sonra ganimet gelmedi bende

  • DÇAHLS 10 May 2015
   Cevapla

   Savaşta yenildiniz mi?

   • DÇAHLS 17 May 2015
    Cevapla

    yenilse bile biraz geliyo

    • anonim 1 June 2015
     Cevapla

     evet geliyor ama yüzde kaçı geliyor

     • Yumurta 2 November 2015

      %20 si geliyor 1 milyon altın ile test ettim

  • Olcay 12 June 2015
   Cevapla

   seni savaşa almamışlardır sende savaş izleyicisi olduğun içindir

 19. Arda Berat Öztürk 20 May 2015
  Cevapla

  Benim klan kalesini yükseltmeye niyetim %20 Altın deposu %50 Köy binası %30. Köy binası sonra çünkü depom yetmiyor 150.000 istiyor. Benimki 51.000 alıyor.(iksir deposu da)

 20. kenan 20 May 2015
  Cevapla

  Klana 51 kişi katıldı ve klan görüntülenmiyor ayrılamıyoruz lütfen yardım edin

  • DÇAHLS 31 May 2015
   Cevapla

   51 nasıl oluyo en fazla 50

 21. burak 30 May 2015
  Cevapla

  BARBAR KRAL VEYA OKÇU KRALİÇE İNŞAATTAYKEN KLAN SAVAŞINDA KULLANILIR MI

  • Jxn 5 July 2015
   Cevapla

   Tablki de hayırr

  • 54 level 25 July 2015
   Cevapla

   Savunma yapar ama saldırıda kullanamazsın

 22. ZEKERİYA 20 June 2015
  Cevapla

  EN FAZLA ÖNEM VEERDİKLERİMDEN…..

 23. Çağan 15 July 2015
  Cevapla

  Bizim klana gelin klanımızın adı TesT-Drive

 24. Hulya 18 July 2015
  Cevapla

  Ya klan kalelerine savas seviyesi 5 olduktan sonra atılan. Birliklerin bi üst lv olduğunu duydum doğrunun yanı 4 seviye attık 5 mi olacak askerin seviyesi

  • Yumurta 2 November 2015
   Cevapla

   evet

 25. SuleymanTR 9 August 2015
  Cevapla

  Bence klan kalesine en çok savunma için Ejder veya Sihirbaz yakışır.Sizce?

 26. onur 8 September 2015
  Cevapla

  adminn bana değerli tas verr

 27. kenan 30 September 2015
  Cevapla

  Altin depolarimin toplami 6 milyon. Iksir depolarimin toplami 5 milyon. Altin daha almiyor. Klan kalemde 1 er milyon her ikisinden var. Topla dersem kaledeki altinim yok olurmu yoksa sadece iksiri mi aktarir. Acil yardim klan savasindan 500 bin daha gelecek bosa gitmesin

  • deli kazzim 22 October 2015
   Cevapla

   Fazlasini bir dahaki sefere vermior cop oluyor anlayacagin

 28. Yemliha 16 December 2015
  Cevapla

  Klan savaşındaki kalelere bağış yapamiyorum ayni sorunu yasiyan var mi benle ? I cant do donation at the clan battle, Does anyone know why ?

 29. Umutcangs1 3 January 2016
  Cevapla

  Ganimetimi klan kalemde mi saklarsam mı daha Güvenli olur depoda mı?

  • 71 lvl 14 May 2016
   Cevapla

   Klan kalende sakla eğer deponda saklarsan sana yapılan saldırıda alırlar ganimetini

 30. lanis 25 January 2016
  Cevapla

  klan kalesine nasıl iksir yardımı yaparız klsn kalesi 4. seviye

 31. ali 7 February 2016
  Cevapla

  şu klan kalesi birlikleri savunma yapamamalı. ejder alıyorum zorla saldırı yiyince sabaha kayboluyor

 32. Eyup 27 February 2016
  Cevapla

  Klan kalesi duvar yikiciyla cikiyor mu deneyen var mi ?

 33. neco 12 April 2016
  Cevapla

  Bir sorum vardi ben klanimi kapattim suan boş geri girme imkani varmi

 34. 71 lvl 14 May 2016
  Cevapla

  Arkadaşlar ben bir tek seyi anlamadım.Oda şu:
  Şmdi bize yapılan bağışı biz kullanmayıp,başkasına bağışlama olayı nasıl oluyor?
  Hep merak etmişimdir bunu yorumlarınızı bekliyorum

 35. ali 28 May 2016
  Cevapla

  Klan kalesi yükselirken birlik almaya devam ediyormu yükseltme boyunca

 36. Oyun sever 7 June 2016
  Cevapla

  Beyler klan kalem de ne zaman kara iksir depolarim ,depo kurulduktan sonrami

 37. Enes 6 July 2016
  Cevapla

  İnşaatçı kuleleri hakkında hiçbir şey yok. Oyunun sitesine en önemli faktörü koymamışlar. Tabi bir de köylüler var.

Leave a comment