Goblin

GoblinBu sinir bozucu küçük yaratıkların tek bir şeyde gözü var: GANİMET! Yaylı tuzaklardan daha hızlılar ve ganimete olan açlıklarının sınırı yoktur.

Goblinin görünümü küçük yeşil bir yaratık şeklindedir ve sivri kulakları, kırmızı gözleri yeşil göz bebekleri ve kızarmış bir burunları vardır. Aynı zamanda düşmandan çaldıkları ganimeti toplamak için geniş bir çuvalları vardır.

Goblinler oyundaki en hızlı yer birimleridir. İlk hedefleri kaynak binalarıdır. Bu da onları, eğer esas amacınız ganimet toplamaksa, ideal birlikler haline getiriyor.

Goblinler kaynak binalarına iki kat hasar verirler (altın madenleri, altın depoları, iksir toplayıcıları, iksir depoları). Bu da, bu tip binalara barbarların verdikleri hasarın iki katı, okçuların verdikleri hasarın ise üç katı demektir. Zayıf yanları ise diğerlerine göre olan az canlarıdır, (okçudan daha yüksek / barbardan daha düşük). Karakterin doğası gereği ilk olarak kaynak binalarına saldırmasından dolayı (tüm savunmaları hiçe sayarak), devler veya barbarlar gibi diğer birimler yerleştirilip etten bir duvar oluşturana kadar savaş alanına yerleştirilmemelidirler.

Saldırı Stratejisi
Goblinler kaynakları çalmak için harika birimlerdir. İlk olarak, kaynak birimlerine giden yolu temizlemek için duvar yıkıcıları kullanın. Daha sonra barbarları, devler veya yüksek can değeri olan diğer birimleri havan toplarını, sihirbaz kulelerini, goblinler kaynak binalarıyla meşgul olurken kullanın. Kısaca  ilk olarak alan etkisi olan savunma birimlerini yıkmanız yeterli olacaktır. Duvar yıkıcı seçeneğine alternatif bir seçenek ise atlama büyüsüdür. Bu yolla goblinleri duvarların üzerinde atlatarak direkt olarak kaynak binalarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Okçular gibi, goblinler de alan hasarı veren savunma binalarına karşı oldukça zayıflardır (örn: sihirbaz kuleleri, havan topları). Çoğu havan topu veya sihirbaz kulesi, goblinleri tek atışta öldürebilir. Bununla başa çıkmak için goblinleri tek seferde göndermek yerine dalgalar halinde gönderin. Ya da devler ve barbarlar yolu açarken goblinleri kaynakları yağmalamak için aynı anda kullanabilirsiniz. Bir diğer strateji ise goblinlerin hızından faydalanmak olacaktır. Uzak yerlere yerleştirilmiş savunma binalarının arasındaki mesafeyi hızlıca kat edebilecekleri için goblinleri kullanmak akıllıca olacaktır. Ve eğer kaynak binaları köyün merkezindeyse, goblinler diğer binaları hiçe saymaktadır.

Goblinler harika tuzak tetikleyicilerdir çünkü hızları tuzakların üstünden etkilenmeden serice geçmelerine elvermektedir. Bu özellikle tekli oyuncu savaşlarında işe yarayacaktır (tuzakların önceden tahmin edilebilir olduğu yerlerde).

Goblinleri vuruş hızları ve hasarları için de kullanabilirsiniz. Tüm kaynak binaları yıkıldığında kalan binaların yıkımına yardımcı olacaklardır. Yaylı tuzakları tetikleyip üzerinden geçebilirler, tabii eğer üstlerinde sabit kalmadıkları sürece.

Goblinler büyük yıkımlar için değil ama küçük bir grup şeklinde etkili olacaklardır.Örneğin, eğer bir intikam alıyorsanız ve birimlerinizin yanlara gidebileceğini düşünüyorsanız, kaynak binaları ortada olan bir köy tasarımı için, kaynak binası başına 5 adet goblini yerleştirebilirsiniz. Bu diğer birimlerinizin ortaya ulaşmasına neden olacaktır.Aynı zamanda goblinler savaşların sonunda etkili olabilirler. Eğer savaşta %50lik bir başarıya ulaşamadıysanız, goblinlerinizin hızlıca kaynak binalarını yıkmasını sağlayabilir ve %50lik bir yıkımın üstüne çıkabilirsiniz.

Savunma Stratejisi
En iyi savunma birimi olarak bilinmeseler de, goblinler klan kalesi birlikleri olarak da yine yararlı birimlerdir. Saldırılacak herhangi bir kaynak bulunmadığı için, goblinler hemen ve diğer birimlerden daha hızlı bir şekilde saldırı birliklerine saldıracaklardır. Birinci aşama saldırı birliklerinden Goblinler, kendi aşaması içinde en yüksek hasara sahip birliklerdir. Savunma yaparken devleri bile etkisiz hale getirebilecekleri bir hasara sahiplerdir.

Üssünüzü goblinlere karşı savunmak için yerleştirirken, savunmalarınızı tüm binaları kapsayacak şekilde yerleştirmeleriniz önemlidir. En önemlisi de, havan toplarınızın ve sihirbaz kulelerinizin menzil dahilinde olduğundan emin olun. Goblinler hızlıca kaynaklarınızı kurutabilir.

Yükseltme farklılıkları

 • 3. seviyede, goblinler çuvallarının üzerinde açık kahverengi şeritler belirir.
 • 5. seviyede, goblinler kırmızı bir Mohawk kazanır ve çuvalı tamamen açık kahverengiye dönüşür.
 • 6. seviyede, goblinler kırmızı deri bir pelerin ve altın kolyeye sahip olur.

 

Goblinler, kendi kışlalarınızda eğitilebilmelerine rağmen, tekli oyuncu modundaki esas düşmanlardır. İlginç bir şekilde, eğitim bölümünde Oyunun kendi goblinleri sizin altın madenlerinizi es geçip direkt olarak toplara yönelmektedirler. Ordu kampına tıkladığınızda, goblinler kısa bir süre için durup sol taraflarına bakarlar.

Goblinler ve dalkavuklar en hızlı hareket eden birimlerdir.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 240 adet gobline sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 35 tanesini barındırırsanız 275’e çakabilir.  Tekli oyuncu modundaki goblinler ve birliklerdeki goblinler aynı görünüme sahiptir. Buna rağmen, köy binalarına hemen saldırmazlar. Bir  kaynaktan altın veya iksir yağmaladıklarında, aldıkları kaynaklar direkt olarak depolarınıza gider.

Bir yaylı tuzaktan daha hızlı olarak bilinen tek birlik goblinlerdir. Ancak bu, yaylı tuzaklardan etkilenmeyen tek birliklerdir anlamına gelmemektedir.

Goblinler, kaynak içermelerine rağmen klan kalelerine ve köy binalarına çifte hasar vermezler. Aynı şekilde, inşaatçı kulübeleri kaynak binaları olarak geçse de, Goblinler bu binalara da kaynak binası şeklinde değil, normal üniteler olarak saldıracaklar ve çifte hasar vermeyeceklerdir. Ayrıca, kaynak binaları halen mevcutsa, inşaatçı kulübelerini es geçecek ve depo veya üretim binalarına yöneleceklerdir.

SeviyeSaniye Başına HasarSaniye Başına Kaynaklara Verilen HasarHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
11222525 0 00

Seviye 2
14283040 50,000 112saat

Seviye 3
19383660 250,000 32gün

Seviye 4
24484380 750,000 53gün

Seviye 5
326452100 2,250,000 65gün

Seviye 6
428468150 4,500,000 810gün

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

40 Comments

 1. mahmud 20 August 2014
  Cevapla

  Goblin lerin canı yükseltilmesi bence en iyi birim goblin birazda canı cogalsa en iyi yaratıklar msl çanları 3 katına çıksa hiç kimse goblin leri yenemez*-*

 2. ali özgür 31 October 2014
  Cevapla

  goblinler güzel değiil ben hiç kullanmıyom

  • kadir 1 December 2014
   Cevapla

   Kullanmayî bilmediginden olabilir mi

  • CeeSar 3 February 2015
   Cevapla

   Ben goblinlerle %100 yapıyorum

   • Mete 18 September 2015
    Cevapla

    Yav hehe

  • vxgdfxvsdf 9 February 2015
   Cevapla

   goblinler ganimet için iyidir hem maliyeti az dolayısıyla kupayı önemsemiyorsan kullanmalısın

   • Demirhan 4 May 2015
    Cevapla

    haklısın

  • arthur 15 February 2015
   Cevapla

   bence guzel gobin
   5. ve 6.seviysi goblinin sifa buyusuyl birlikte super

   • Mert 6 February 2016
    Cevapla

    Goblinlerin hizindan sifa buyusundeki alan icinde durmuyorlarki

  • sedded 27 July 2016
   Cevapla

   kardeşim gobline kötü diyemesin çünkü işeyyarıyo herkez farklı taktiklerle ganimet alıyo

 3. Oğuzkağan 23 November 2014
  Cevapla

  Goblinleri okcu barbarlarin depolardan uzaklaşıp savunmaya vs do mesi için kullanin.

  • TuGBerK 5 June 2016
   Cevapla

   sifa buyusu goblinlerde ise yaramaz

 4. Alperen 24 December 2014
  Cevapla

  goblinler cok iyi resmen sömürüyo

 5. mansur 7 January 2015
  Cevapla

  Mahmut bi kere goblin ….. gibi çokkkk mal

  • ALİHAN 10 August 2015
   Cevapla

   70 TANE GOBLİNLE SANİYELER İÇİNDE 200E 200 GANİMET KASAN OYUNDA HİÇMİ BİLGİN YOK

  • sedded 27 July 2016
   Cevapla

   bilmiyon konuşuyon sen bi sus kullana mıyon konuşuyon

 6. Erdem 17 January 2015
  Cevapla

  Bence hasar puanları 125 e çıkarılırsa kullanılmaya başlanabilir (6.seviye goblin)

  • Online Oyuncu 1 July 2016
   Cevapla

   Yav zaten goblinler ganimet kasmak isteyenler için kupa kasmak istiyorsyan goblin ile işin olmaz zaten

 7. 3r2q 19 January 2015
  Cevapla

  kara iksir için süper

 8. mansur 22 January 2015
  Cevapla

  Mahmud sna katılıyorum
  GoblinLer çok iyi

 9. Eren 1 February 2015
  Cevapla

  7 svy kb var bende goblin hala 1 svy ama yukseltmeyi dusunuyorum

 10. asklepion 1 March 2015
  Cevapla

  Goblinlerin cani 2 katina cikmali yoksa birseye yaramiyorlar..

  • Onur 29 January 2016
   Cevapla

   Ortada savunma binasi kalmayinca cok ise yararlar yinede

 11. famo 5 March 2015
  Cevapla

  goblin klan savasinda lazim olmaz.ben 150 lvl.goblin kullanmmam yeni top var 13 bende var

 12. Gökhan 17 March 2015
  Cevapla

  170 goblin 15 bombacı 3 tanede sağlık bas gör bak ne ganimet götürüyorlar 🙂 Alan savunması yapan birimlerin önüne goblin sayısını düşürerek bir kaç devde basabilirsiniz.

  • Kutay 26 May 2015
   Cevapla

   Sana katılıyıyorum 🙂

 13. en 31 March 2015
  Cevapla

  yav goblin ne goblini sevenlerin hepsi
  (noob) yani (exik) kaç seviyesiniz ben 46 ejder domuz barbar kral açık noob!

  • MAL 14 July 2015
   Cevapla

   goblin sevenler noobmuş 😀 haha 46 lv sin ondan belli goblini iyi kullanmayi bilmessen çöptür zaten 92lv yim yan hesabım 66 ve ganimet kasarken Okçu-Barbar-Goblin kullanıyorum 92lv köybinası 9 66lv köy binası 8 inanmayan bakabilir ## klan bu hesap ismi Mertcan
   şimdi kim noobmuş bakalım 1 tl bile yatırmadım 2 hesaptada 4 tane inşaatcı var fazla konuşma 🙂

   • MAL 14 July 2015
    Cevapla

    klan ismi gözükmedi ## bu olcak

  • egemn 21 December 2015
   Cevapla

   ben 127 levelim şahsen okçu barbar kullanıyorum ama okçu barbar goblin şeklindede denedim oda güzel goblinin tek kötü yanı 30 saniye barbar ise 20 saniye 100 goblin yerine 100 barbar basarsan 1000 saniye =16 dakka fark olur bunu kışla sayısına bölersen 4 dakika olur her saldırını 4 5 dakka gecikmeyle yapacağına iki kışla barbar 2 kışla okçu bas ve del ortalığı

 14. en 31 March 2015
  Cevapla

  lar

 15. ufuktan 3 June 2015
  Cevapla

  ölü köylerde çok iyi iş Yapan bir birimdir..ancak büyücü kulesi havan topu gibi savunmalar karşısından adeta çaresizler..zeki kullanılırsa çok etkilidirler..

 16. nurullH 8 June 2015
  Cevapla

  bence en iyi ganimetçiler goblinleerrrr

 17. gencgamer 8 June 2015
  Cevapla

  Bu goblinler anca savunma ya saldıran birlikler savunmayı aldıkları zaman arkasından salarsan iyi oluyor çünkü hızlı vurdukları için hemen köyü dümdüz ederler

 18. Emir 8 July 2015
  Cevapla

  Goblinler olmazsa ben nasıl ganimet toplicam bilemiyorum

 19. katilcan 13 July 2015
  Cevapla

  bu çok fazla hasar veriyor

 20. iiiiiii 18 September 2015
  Cevapla

  Goblin iyi bir birim değildir köyü %100. Çıkıyor diyenler var muhtemelen th4-th5 dir. Goblin savaslarda lazım oluyor ama 20-25tane en fazla

 21. Asfdgh 15 December 2015
  Cevapla

  Goblin bnce kötü.Son seviye 39 dev + öfke büyüsü dağıtıyor

 22. Eren 27 December 2015
  Cevapla

  Ya goblin ilerdeki levellerde sadece hızlanıyor ne işe yarıyor anlamadım

 23. Online Oyuncu 1 July 2016
  Cevapla

  Bence hepsi boş laf en iyisi P.E.K.K.A tartışmaya gerek yok

Leave a comment