Dondurma Büyüsü

Dondurma BüyüsüOrtalık kızıştığında soğukkanlılığını koru! Dondurma büyüsü, dondurucu bir saldırı yapar, düşmanın kara birliklerini geçici olarak durdurur ve kapladığı alandaki savunma binalarını etkisiz hale getirir.

Dondurma büyüsü, savunma birimlerini veya klan kalesinden çıkan birimleri belirli bir zaman için etkisiz kılmak amacıyla kullanılabilir. Büyünün etki süresi bitene kadar, büyü uygulanana birimler hareket edemez, hasar veremez. Büyünün etki alanı dışında kalan düşman birlikleri veya birimleri, büyünün dondurma etkisinden etkilenmezler. Büyü atıldıktan sonra o alandan geçseler bile, birlikler donmayacaktır.

Dondurma büyüsü, büyü fabrikasındaki güncel olarak etkin olan en son büyüdür.  Azami seviyesinde, oyundaki en pahalı büyüdür.

Dondurma büyüsü hava birimlerini donduramaz.

 

Saldırı Stratejisi
Ortaya çıkmadan önce, gizli teslaları donduramaz. Bu büyü, sihirbaz kulelerine karşı kullanılıp, bu kulelerin verdiği yüksek alan hasarlarından barbarlarınızı veya okçularınızı koruyup onları yıkmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda hava savunmalarına karşı, hava birimlerinizi daha yakına sokabilmek için kullanılabilirler. Bu, balon ordusu kullanırken çok etkili olacak bir yöntemdir.

Dondurma büyüsü, aynı zamanda X yaylarını ve cehennem kulelerini de dondurmak için kullanılabilir. Bu da, P.E.K.K.A.lar gibi güçlü birimlerinizi daha uzun süre yaşatacak bir stratejidir.

Cehennem kulesine karşı dondurma büyüsü kullanmak, iyileştirme büyüsü kullanıp birliklerinizi daha uzun süre hayatta tutmaya çalışmaktan daha etkili bir yöntem olacaktır. Çünkü iyileştirme büyüsü, cehennem kulelerine karşı işe yaramamaktadır. Ancak, dondurma büyüsünün etkisi bitince cehennem kulesinin yüksek hasarı birliklerinizi yok etmeye devam edecektir,  başlangıçtaki hasarına geri dönecektir ve ısınmaya ihtiyacı olacaktır.

Klan kalesinden çıkacak P.E.K.K.A veya sihirbazlar gibi güçlü birimleri de dondurarak, saldırınıza büyük bir balta vurmadan onları yok edebilirsiniz. Ancak, daha zayıf birimler için yıldırım büyüsü daha uygun (ucuz) bir çözüm olacaktır.

Ağır birimlerinizin çoğu yıkıldığında, daha güçsüz olan birimlerinizi korumak ve kalan binaları yıkmak için dondurma büyüsünü kullanabilirsiniz. Bu sayede, birlikleriniz hayatta kalma şansı yakalayacak ve dondurduğunuz birimler tekrar aktive olmadan onları yıkma şansları olacaktır.

Diğer
17 Temmuz 2013 güncellemesinde eklenmiştir, “dondurma büyüsü & Japon” güncellemesi.

“Kriyojenik”, soğuk iklimlere verilen isimdir. Kullanıldığında çimenler buz rengine dönüşecektir, binalar ve savunma birimlerinin üzerinde açık mavi bir renk belirecek ve buzdan yapılmış bir görüntüleri olacaktır, ancak doku sabit kalacaktır. Tüm birlikler ve büyüler arasında, Dondurma büyüsü aynı laboratuar seviyesinde 4 seviye birden yükseltilebilen tek birimdir. (diğer tüm birlik veya büyülerin aynı laboratuar seviyesinde en fazla 2 kez yükseltilmesi mümkündür).

 

SeviyeDondurma SüresiMaliyetYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
4saniye26,000 0 00

Seviye 2
5saniye29,000 4,000,000 85gün

Seviye 3
6saniye31,000 5,000,000 87gün

Seviye 4
7saniye33,000 6,500,000 810gün

Seviye 5
8saniye35,000 8,000,000 814gün

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

14 Comments

 1. Berkan 18 December 2014
  Cevapla

  Koy binası 10 olanlar biran önce açsın bence

  • gdsf 30 April 2015
   Cevapla

   kac levelsin

 2. Berkan 18 December 2014
  Cevapla

  Dondurma büyük gerçekten mükemmel

 3. ömer 29 January 2015
  Cevapla

  Dondurma büyüsü kahramanları dondururmu?

  • caghan 21 April 2015
   Cevapla

   etki alanındaki herşey donuyor ömer

  • kratos 30 April 2015
   Cevapla

   tabiki bende son sevie biz bir defa made in türkeyde golem kullandık ful dondurmuşlar ve oköu sarıp cuup öldürmüşler

 4. görkem 20 March 2015
  Cevapla

  çok saçma büyütmeye bka ben o iksirle valla pekkayı açarım

 5. görkem 30 March 2015
  Cevapla

  nesine açsın büyütmeye bak yuh inan mıyom 😀

 6. yiğit 14 April 2015
  Cevapla

  dondurma büyüsü tuzaklarda da işe yarıyor mu

  • muhammed 25 August 2015
   Cevapla

   Hayır

 7. katilcan 1 August 2015
  Cevapla

  klan kalesindeki askerlerin üzerine at üzerine şimşek büyüsü….sonrasını atlama büyüleri ve öfke büyüleri halleder o işe karışmayın

 8. Yasin 7 October 2015
  Cevapla

  çok işe yarayan bi büyü 10.seviyenin vazgeçilmez büyüsü. cehennem kulelerini 4 saniye(5.seviyede 8.saniye) durdurabilirsiniz. bu süreyi iyi değerlendirip köyü duman edebilir, hatta cehennem kulelerini temizleyip köyü 3 leye bilme imkanı tanıyan kral bi büyüdür kendileri.

  • Burak 15 May 2016
   Cevapla

   Aynen Yasin

 9. TADO 12 October 2016
  Cevapla

  BEYLER YENI GUNCELLEME GELECEK NE ZAMAN GELECEĞINI BILEN VARMI

Leave a comment