Dalkavuk

DalkavukGöklerin terörü olan bu yaratıklar kara iksirle üretilirler. Hava mayınları tarafından algılanamayan dalkavuklar, kolayca üretilirler ama bizim dünyamızda çok hassastırlar.

Dalkavuklar hızlıdır, ucuzdur fakat menzilleri çok düşük bir uçan birimdir. Boynuzları olan bir yaratık şeklindedir, kısa kanatları vardır ve keskin pençeli geniş elleri vardır. Kara iksirle ve izbe kışlada üretilmektedir. Kara iksir tükürerek saldırırlar. Uçan bir birlik olduğundan dolayı, havan topları, toplar veya yer modundaki X yayları tarafından hedef alınamaz ama hava savunması yapan birimlere karşı çok zayıftır.

Kara iksir birlikleri arasında dalkavukların en az can değerine ve saniye başına en düşük hasara sahip olmasına karşın, en az yer kaplayan ve en hızlı eğitilen birimdir. Kapladığı alana göre incelenecek olursa dalkavuklar, izbelerde üretilebilen tüm birlikler arasında saniye başına hasarı en yüksek olan birliktir.

Güdümlü hava mayınları dalkavuklara nişan almazlar ama normal hava bombaları onları hedef olarak görürler.

Savunma Stratejisi
Dalkavuklar tarafından saldırıya uğramanıza karşın her zaman bombalarınızın hazır olması önemlidir, çünkü bombalar alan hasar verirler ve tüm bir grubu tek seferde havaya uçurabilirler. Bu yüzden bombalarınızı köy binasının veya depolarınızın yakınlarına yerleştirmenizde fayda vardır. Hava savunmalarınızı, sihirbaz kulelerinizi, X yaylarınızı ve okçu kulelerinizi iyi koruyun ve dalkavukların kolay bir zafer almasına engel olun. Dalkavuklar tek başlarına zayıf olmasına rağmen, geniş gruplarla çok etkilidirler.

Okçu kulelerinizi ve hava savunmalarınızı sihirbaz kulelerle koruyunuz. Bu kuleler dalkavuklara muazzam alan hasarı verirler. Eğer saldırı yapan oyuncu çok sayıda dalkavuk bırakmayı planlıyorsa, tipik olarak öncelikle sizin hava mayınlarınızı tek bir dalkavuklar tetiklemeye çalışacaklardır. Bu sorunu aşmak için hava bombalarınızın tetiklenme menzillerinin en az bir duvar katmanı içeride veya bir savunma çizgisi geride olduğundan emin olun. Bu tek bir dalkavuğun hava bombalarınızı etkinleştirmeden hava savunmalarına yakalanma olasılığını artıracaktır.

Dalkavuklar klan kalelerinde işe yararlar çünkü hem yer hem havadan hasar verebilirler ve yalnızca ejderhalar, okçular, büyücüler, cadılar ve diğer dalkavuklar tarafından hedef alınabilirler.

Saldırı Stratejisi
Küçük gruplar halinde (10lu gruplar olabilir) dalkavukları kullanmak yararlı olacaktır. Bu sayede alan hasarı veren savunma birimlerinin etkisinden korunabilirler. Dalkavuklar diğer birimlere göre daha hesaplıdır ve daha az yer kaplarlar (yalnızca 2 birimlik yer), bu da onların gruplar halinde kullanılmasına teşvik ediyor. Tek  bir hava bombası ile öldürülebilirler, bu yüzden onları birer birer ve farklı bölgelere yerleştirmek mantıklı olacaktır. Güdümlü hava mayınlarını bu şekilde deneyemezsiniz, bunun nedeni onların dalkavuklara saldırmamasıdır.

Tüm uçan birimler yerleştirilmeden önce hava saldırısı yapan okçu kuleleri, sihirbaz kuleleri gibi birimlerin, dalkavuklar gibi birimler yerleştirilmeden yok edilmesi önemlidir. Devleri, dalkavuklarla saldırırken dikkat dağıtıcı unsurlar olarak kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Savunma birimleri devlerle meşgulken, dalkavuklar hızlıca yüksek hasar verme şansını yakalayacaktır. Devler hava savunmalarına saldırırken, hava savunmalarının dalkavuklara yine de saldıracağını unutmayın.

Balonlar gibi, dalkavuklar da tekli oyuncu modunda çok etkilidir. Okçu kulelerini ve tüm hava savunmalarını hızlıca yıkıp tek bir dalkavukla saldırabilirsiniz. Tüm binalar tek başına yok edecektir. Biraz sabretmeniz gerekecektir, ama sonunda buna değer. Tekli oyuncu modunda, zaman sınırı yoktur, bu yüzden tehdit altında olmayan tek bir dalkavuk bile tüm köyü yıkabilir.

Önemli not: Bazen tek bir dalkavuğun bir binayı yıkması çok uzun süre aldığından, oyun aktiviteleri algılayamıyor ve saldırınızı erkenden sonlandırabiliyor. Bunun önüne geçmek için, bu anlarda basit bir şekilde ekranı yakınlaştırıp kaydırabilirsiniz.

Dalkavuklar, hava savunmalarına karşı güçlü olabilirler, çünkü hava savunmaları her seferinde tek bir dalkavuğa atış yapacaktır, ancak sihirbaz kulelerinin alan etkilerine dikkat etmek gerekir.

Yükseltme farklılıkları

 • Dalkavuğun görüntüsü 3, 5, ve 6. seviyelerde görsel değişikliklere uğrar.
 • 3. seviyede, dalkavuğun derisinin rengi açık maviden kraliyet mavisine dönüşmektedir, bununla beraber boynuzları ve kollarının ön kısmı da koyu maviye çalan bir renge dönüşmektedir.
 • 5. seviyede, dalkavuğun rengi griye dönüşür ve boynuzları da kollarının ön kısmı da siyah renge dönüşür.
 • 6. seviyede, dalkavuğun derisinin rengi kırmızıya yakın bir mora dönüşür. Kanatları da açık mor renge dönüşmektedir (2. seviye ejderha gibi).

 

Kara iksirle eğitilen dalkavuk birlikleri 12 Mart 2013 tarihinde eklenmiştir. Görünüşleri “gargouille” adındaki yaratıklara benzemektedir. Kara iksirleri binalara tükürürken, mavi partiküller görülebilir.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 120 adet dalkavuğa sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 17 tanesini barındırırsanız 137’ye çakabilir.

Ordu kamplarına tıklamak, dalkavukların kara iksir hapşırmasına neden olur. Dalkavuklar uçan birimlerin en hızlılarıdır ve goblinlerle birlikte en hızlı birliklerden biridir. Güdümlü hava mayını tarafından belirlenemeyen tek uçan birim dalkavuklardır.

17 Temmuz 2013 güncellemesinin bir parçası olarak, 1 ve 2. seviye dalkavukların  3. ve 4. seviye dalkavukların renkleri birbirleri ile değiştirilmiştir.

Dalkavuklar, laboratuarlarda 6. seviyeye yükseltilebilen ilke ve şimdiye kadarki tek kara iksir birliğidir.

SeviyeSaniye Başına HasarHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
35556 0 00

Seviye 2
38607 10,000 55gün

Seviye 3
42668 20,000 66gün

Seviye 4
46729 30,000 67gün

Seviye 5
507810 40,000 710gün

Seviye 6
548411 100,000 814gün

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

39 Comments

 1. ali 12 June 2014
  Cevapla

  merhaba ben samsung galaxy telefonnan oynuyorum oyunu ve ben oyunu 1 ci defasinda yuklediyimde koyumu 3 seviyyeye yukseltib oyunu sildim sonra yeniden oyunu telefona yukledim ve yuklediyim koyu 8 seviyyeye yukseltdim.simdi sormak isdediyim soru su ben telefonumu degisdirdiyimde oyunu yuklediyimde kendi hesabima girdiyimde benim 1 ci 3 seviyye olan koy gelecek yoksa 2 side gelecek?yani secim olacakmi ben 2 ci yuklediyim 8 seviyye olan koyume devam edim?lutdfen sorumu cevaplayin.tesekkurler.

  • yusuf 10 September 2014
   Cevapla

   8lwl olan gelir bide facedende giriş yap 8lik ile

   • Kubilay M. İldir 12 April 2015
    Cevapla

    Oyunu gmaile bagla butun telefonlardan gmailinle girebilirsin

  • Karaca 16 August 2016
   Cevapla

   Ali telefon ne olursa olsun e posta şifreni ve e postanı hatırla aynı e posta ile giriş yap hangi e postayla girdiysen 8.seviye köyünü aynısını tekrar gir 8. Seviye olan cikar

 2. Harun 18 June 2014
  Cevapla

  Google+ hesabına kaydettıysen en yuksek koy bınası sevıyesı acılır..

 3. savasci 22 June 2014
  Cevapla

  Oyundaki ilerlemeler android sistemli telefon kullandığınızdan dolayı gmail hesabınızda saklanır.
  8. seviye köyünüz hangi gmail hesabı ile ilişkiliyse bu hesabınızı herhangi bir android’li telefonda veya Bluestacks gibi programlarla bilgisayarda kullanarak oynamaya devam edebilirsiniz.

  Kısaca; her hesabınızdaki köyün son durumudur esas olan.

 4. Burak 7 July 2014
  Cevapla

  Ali gmaile hangisini bagladiysan o gelicek ayarlardan bulabilirsin

 5. Ali 18 August 2014
  Cevapla

  balon dalkavuk ayrılmaz ikili 😀

 6. Furkan Akaroglu 28 November 2014
  Cevapla

  Arkadaşlar önce lav tazı salın sonra dalkavuklar 🙂

 7. ARROW 10 January 2015
  Cevapla

  Domuz biniciyi 4 yapcam

 8. selman 15 January 2015
  Cevapla

  Klan savaşları için bir tavsiye, ejder-dalkavuk ikilisini deneyin, beğeneceksiniz 🙂

  • batu 10 February 2016
   Cevapla

   ben öyle yapıyorum adamlar klanlarından çıkıyor 😀

 9. mustafa 26 January 2015
  Cevapla

  Dalkavuk kaç birimlik yer kaplıyor

  • poyraz karayel 9 May 2015
   Cevapla

   2

 10. beko (THE CLASHER) 27 January 2015
  Cevapla

  lav tazı +balon +dalkavuk =%100

 11. kuzey 3 February 2015
  Cevapla

  prooooooooooooooooooooo çok severim ben bu askeri

 12. Furkan 22 February 2015
  Cevapla

  Furkan akaroğlu lav tazı çok gereksiz direk 9balon diyerlerini full dalkavuk bu çok bilinen bir taktik Büyü olarak da 3iyileştirme Büyüsü 2öfke Büyüsüyle her köyü alırsın benim 2013 kupam var

  • Ebubekir 25 May 2015
   Cevapla

   Hahahaha çok komiksin ya seni acemi. Hele bi Dalkavuk/balon ikilisini cehennem kulelerine gönder. Sonra bak bakayım lav tazısı işe yarıyormuymuşi 🙂 Ayrıca Sen 9 balon 97 dalkavukla kb 10 da tüm savunması full düzgün bir düzenli köyden bırak fullemeyi, %60-70 al para atıcam sana 😀

  • Koray 3 December 2015
   Cevapla

   güzel diyon da 9 balonla nasıl olacak o iş? balonlar hemen ölüyor

 13. yiğit ali 28 February 2015
  Cevapla

  dalkavuk çok ezik

 14. Fuad 5 April 2015
  Cevapla

  Hic sevmem

 15. eos100 16 April 2015
  Cevapla

  en az 20 dalkavuk tek bir tane işe yaramaz.

 16. mool 30 May 2015
  Cevapla

  büyük sayıda kullanılınca hava bombaları işini bitiriyor

 17. gencgamer 8 June 2015
  Cevapla

  dalkavuk baya iş görüyor hem havanlar bunları vuramıyor sadece sihirbaz kulesi hava savunması ve okçu kulesi vurabiliyor

 18. tantuni 10 June 2015
  Cevapla

  Kullanmasini bilenin cook isine yariyor…benim dalkavuk 5. Balon 6.ve lav tazisi 2…. tum saldirilarim 3 yildiz.. ofke m 5 sifam 5 … 3 ofke ve iki sifa ….superrrr.

  • çağan kral 28 June 2015
   Cevapla

   dalkavuğun isabet puanı biraz daha çok olacak şekilde güncellemeler istiyorum

  • proking 8 November 2015
   Cevapla

   Cehennem kulesi x yayı bir de gizli teslada sıkıyo

 19. sedat 26 June 2015
  Cevapla

  her asker doğru kullanıldığımda iyidir dalkavukta öyle ama askerler saldırdığın köy ve düzene göre değişir arkadaşlar, balon dalkavuk çoğu köyde ise yarar ama bazı köylerde adama telefonu fırlattırır 🙂

 20. Çağan kral 1 July 2015
  Cevapla

  admin dalkavuğun hasar puanını artırırmısın

  • Tirrek_GFX 28 April 2016
   Cevapla

   Admin nasil yapain onu anca supercell yapar

 21. FB(1907) 1 July 2015
  Cevapla

  Beyler klan kalelerinr en uygunu hangisi

 22. Çağan kral 2 July 2015
  Cevapla

  bence dalkavuk

 23. katilcan 13 July 2015
  Cevapla

  Beyler hava saldırısı yapcaksanız 2 lav tazıyı önden bırakcaksınız ardından 28 balonu atcaksınız sonra 1 ejder sonra 10 dalkavuk salın 1 lav tazınız 15 balonunuz 2 dalkavuğunuz ölüyor tabikide 4 öfke 1 sağlık basarsanız ve klan kalenizde 1 ejder 3 balon koyarsanız…bu kaarşının klan kalesinde asker olmadığı zaman oluyo olduğu zaman 3 öfke 1 dondurma 1 şimşek basın ozaman 2 yıldızı kolay alırsınız.3 yıldıza da zorlarsanız çıkabilir.

 24. clash emir 20 July 2015
  Cevapla

  arkadaşlar askerin hası dalkavuk ,vazgeçmeyin dalkavuktan 🙂

 25. Atl 14 August 2015
  Cevapla

  Hehhehheh

 26. mağdur_dalkavuk 24 August 2015
  Cevapla

  hava bombası 3. seviye ya da 4.seviye dalkavuk 4 ya da 5 i tek seferde öldürür mü? bu dalkavukların hava bombasından sağ çıkma şansı var mı? dalkavukları hunharca hedef alan hava bombalarını kınıyorum!!!

 27. katilcan 4 February 2016
  Cevapla

  dlkavuk 4. seviye olan 6.seviye laborutuvarda olmuyo

 28. Ben 18 March 2016
  Cevapla

  Okcu barbar dalanlar icin iyi oluyor 20 tane falan olsa yeter top dalkavuga vuramadıgından ise yarıyor.

Leave a comment