Cadı

CadıCadı asla yalnız savaşmaz, sürekli eski savaşlarda ölmüş olan savaşçıları diriltir ve saldırılarında kullanır. Yükseltilmiş cadılar tek seferde daha fazla iskelet uyandırabilir.

Cadılar geçmiş savaşlarda ölmüş savaşçıların iskeletlerini çağırabilir. Bir destek birliği olarak kullanılabilir (aynen şifacının kullanıldığı gibi) ve doğru şekilde kullanıldığında size bir savaşı kolaylıkla kazandırabilir.

Savunma Stratejisi
Cadıları klan kalenizin bir parçası olarak kullanırken, klan kalenizi duvarların arkasına yerleştirin ve cadınızın kolayca hasar almasını engelleyin.

Saldırı Stratejisi
Düşük vuruş puanına sahip olduğu için, cadıların destek birliği olarak kullanılması tavsiye edilir ve saldırı birliklerinin arkasına yerleştirilmeleri önerilir. Cadıları yan yana, yakın bir şekilde yerleştirmeyin. Bu sayede bir havan topu güllesinin kurbanı olmazlar. Cadıların menzili okçuların ve büyücülerin menzilleriyle aynıdır. Buna ek olarak, cadıların ortaya çıkardıkları iskeletler, savunmaların dikkatini dağıtan iyi birer tank görevi görürler.

Devleri ve kısa bir süre sonra duvar yıkıcılarını yerleştirin. Sonrasında 1-3 cadı yerleştirin ve iskeletlerin devlere yardımcı olmasını sağlayın. Devler ve cadılar savunma birimlerini yıktıklarında, birkaç duvar yıkıcı ve cadı daha yerleştirin. Cadının iskeletleri, devlere savunma birimlerini yıkmada yardımcı olabilirler.

Cadının saldığı iskeletler, savunma birimlerini kolayca yıkabilirler, ancak alan hasarı veren binalar onları kolayca öldürebilir. Eğer yeterince güçlü yıldırım büyülerine sahipseniz, bir ya da iki havan topunu yok edin ve yıkıma başlayın. Bu, köyün sahip olduğu alan hasarını büyük ölçüde zayıflatacaktır. Daha çok iskeletin varlığı, savunma binalarını daha çok oyalayacak ve daha güçlü birimlerin saldırı zamanlarını artıracaktır. Eğer savunmada olan bir cadı görürseniz, yalnızca bir yıldırım büyüsü saldırı birliklerinizin işini rahatlatmaya yetecektir.

Yükseltme farklılıkları

 • Güncel olarak cadı, en az yükseltme seviyesine sahip birimdir (iki); diğer tüm birimlerin en az üç adet seviyesi bulunmaktadır, en yüksek ise 6 seviyedir. Gelecek güncellemelerde Supercell’in yeni seviyelere eklenmesi yüksek bir ihtimaldir.
 • İki seviye arasında bir görsel değişiklik bulunmamaktadır. Güncel olarak cadılar, görsel değişikliğe sahip olmayan tek birlik tipidir.

 

Cadı, aynı seviyedeki sihirbaz ile yaklaşık olarak aynı can değerine sahiptir. Ayakları yokmuş gibi görünse ve bu onu uçuyormuş gibi gösterse de, aslında bir yer birimidir ve hava savunmaları tarafından hasar almaz.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 20 adet cadıya sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 2 tanesini barındırırsanız 2’ye çıkabilir.

Savaş alanında yalnızca belirli bir sayıda iskelet bulunabilir. Çağırılan iskeletler duvar yıkıcılara çok benzemesine rağmen, aslında barbarlara daha çok benzerler çünkü benzer görüntüleri ve saldırı tipleri vardır. Eğer dikkatlice bakarsanız, cadılar okçularla aynı görüntüye sahiptir, yalnızca biraz daha “zombileşmiş” halleridir.

Cadıların savaş alanında herhangi bir mezar taşına ihtiyacı yoktur. Öfke büyüleri cadıların iskelet üretme hızını etkilemez. İskeletleri çağırırken cadı yeşil bir şekilde parlar ve asasını yukarı kaldırır. Klan kalenizde bir cadı varken ve iskeletler ürettiğinde, iskeletler klan kalesine geri dönmezler. Cadılar yeşil alev topları şeklinde saldırırlar.

SeviyeSaniye Başına HasarVuruş Başına HasarÇağırılan İskelet SayısıHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
2517.53 (Limit 6)75250 0 00

Seviye 2
30214 (Limit 8)100350 75.000 710gün

 

İskelet:
Bu ölmemiş yaratıklar birer tehdit oluşturuyor. Ancak hiçbir zaman tek başlarına savaşmazlar çünkü Cadı, düşmanlarınıza karşı sonsuz bir iskelet ordusu çağırabilir!

İskeletler, cadının savaş için yardıma çağırdığı birimlerdir. Hasar ve saldırı tipi olarak barbarlara benzerler ama daha düşük bir can değerine ve hareket hızına sahiptirler. İskeletler, birinci seviyede bir cadı ile aynı hasarı verirler.

Saldırı stratejisi
İskeletler aynen barbarlar gibi saldırırlar. Atlama büyüsü kullanıldığında el ele tutuşurlar. 🙂

Savunma stratejisi
Klan kalenizdeki cadılar, düşmanlarınıza karşı savunma yaparken iskeletler çağıracaktır.

Cadı yükseltildiğinde, iskeletlerin durumları değişmez. Klan kalenizde bir cadı olduğunda ve savunma sırasında iskeletler çağırdığında, iskeletler klan kalesine geri dönmezler.


Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

30 Comments

 1. serkan 8 October 2014
  Cevapla

  uzun zamandır adminden beklediğimiz şeylerden biri buydu. buyuler-okcu 7-barbar 7-klan kalesi-ev seviyeleri eklenmesini beklediğimiz yeniliklerden. Golemitalarda olduğu gibi iskeletlerde ve köpeciklerde de detay istiyoruz. beğeni ile takip ediyoruz. teşekkürler

  • admin 9 October 2014
   Cevapla

   İlerleyen zamanlarda iskeletler ve lav köpeciklerinin eklemeleride yapılacak

   • burcin 22 October 2014
    Cevapla

    admin bir sorunum var sorun bildir kısmından yazıyorum ancak cevap vermiyorlar yanlışlıkla Google girişini kapattım açmak istediğim zaman hesap alarmı diye bir yazı geliyor köy binası 2 sw olan başka bir köyle degüştirmek istediğinize eminmisiniz diye bir yazı geliyor kabul yada iptal diyor iptal diyince Google girişi açılmıyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

    • Alperen 27 January 2015
     Cevapla

     oyunu sil tekrar yükle sonra google girişini aç

 2. clasher 10 October 2014
  Cevapla

  admin com tesekkurler bi dedigimizi iki etmiyosun helal olsun

 3. Berkan 18 December 2014
  Cevapla

  Hasar puanı keşke dev kadar olsa 🙂

 4. emincan 2 February 2015
  Cevapla

  ADMİN telefonum samsung çarımı iphoneye bağladım ama nasıl geri alcagımı bilmiyorum

  • Mert M. 15 August 2015
   Cevapla

   Kodla mı yaptın yoksa hesap yoluyla mı?Ona göre sorunu çözebilirim 🙂

 5. Emre 10 February 2015
  Cevapla

  Admin bir sonraki izbe kışlada ne olur bir çalışma var mı onunla ilgili ?

  • muhammed 7 July 2015
   Cevapla

   yeti yada hydra

  • kara ejder 3 September 2016
   Cevapla

   birlik atıcı

 6. bahadir 18 February 2015
  Cevapla

  Cadıya seviye eklenecek mi?

 7. clash of clans 28 March 2015
  Cevapla

  Herkes golem-cadı kullanmayı tavsiye ederim ben 133 levelim bugün golem+cadiyla 71 kupa kastım

  • katilcan 15 August 2015
   Cevapla

   iyimisin çok oyunculu savaşlarda 71 kupa mı olur ve senin düşük olduğun burdan belli golemle cadıyı büyük gördüğüne ve her saaşta kullanılması gerektiğini söylüyorsan yaklaşık 40 lvl lerdesin benim de bütün askerlerim açık çok oyunculu savaşlara golemle mi dalacam?çok oyunculu savaşlar ganimet için yapılmıştır yani sen çok oyunculu için golem falan basarsan 10.000 kara iksir 300.000 iksir falan harcamış olursun çok oyunculu savaşlara golem pekkalarla dalınmaz dev okçu duvar yıkıcı barbar goblin kullanırsın klan savaşları ise eğlence olsun diye sen golem pekka basarsın yani anlicağın sen 133 level değil,40-50-60 lardasındır.

   • c?a?n? 6 September 2015
    Cevapla

    Adam kupa kastimdiypr kupam var demiyor

   • Mert 15 December 2015
    Cevapla

    Okuduğunu anlamayıp yorum yapanlardansın.71 kupa kastım diyor,usta veya şampiyonlar ligindeyse gowipe ordu kullanılır aksi takdir de dev okçu kombinasyonu yapılmaz senin de burdan belli oyunu bilmediğin.

    • katilcan 4 February 2016
     Cevapla

     ganimet nolcak ozman

   • teo 17 February 2016
    Cevapla

    oyun bilmiyorsun anlaşılan adam usta ligde saldırı atıyorsa golem pekka cadı büyücü falan dalacak haliyele 113 level okçu barbar mı kullanır sırf aldığı yıldız sayesinde bile savaş ganimeti olmadan masrafları büyük çoğunlugu çıkıyor o ligte + ganimetsiz adam yok gibi birşeydir zaten o kadar yüksekte duvar basmak için dahi en az bir kaç milyon biriktiriyorlar ustalige çık gör

   • kara ejder 3 September 2016
    Cevapla

    katilcan sende en fazla 30 lvl sin adam 133 lvl her şeyi ful ganimete ihtiyacı yok kupa kasıyo

 8. arif 22 April 2015
  Cevapla

  windows phone nokia lumia 1520 almayı düşünüyorum. bu oyunu oynayabilecekmiyim bilgi verebilirseniz sevinirim

  • muhammed 4 July 2015
   Cevapla

   Hayir

 9. ICrushOnYou 18 June 2015
  Cevapla

  Askerlerin ordu kapmındaki barınma alanlarıda o tabloya eklense güzel olur. Bir kısmı açıklama kısmında yazılı fakat yazılı olmayan birliklerde var. Onuda tabloya eklerseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler

  • ICrushOnYou 18 June 2015
   Cevapla

   Ve buna yenilenme süreleride eklenirse tadından yenmez. Kaç dakikada asker çıktığıyla ilgili

   • kara ejder 3 September 2016
    Cevapla

    aynen

 10. yusuf 12 August 2015
  Cevapla

  cadiyi aciom ama daha cok war 4 küsurat gun var

 11. MERTER 6 September 2015
  Cevapla

  BEYLER OYUNUN DELİSİ YOK MU YA KLANA DAVET EDELİM BİRLİKTE YÜRÜYELİM MAİL ADRESİME MESAJ ATABİLİRSİNİZ mertersucuoglu@hotmail.com

 12. c?a?n? 6 September 2015
  Cevapla

  Arkafslar 9sewiye belediyem golem2lvl cadi 2 lvl binici3lvl suvarlar 8 lvl belediueuebasiyiiokcu ve toplar 10lvl
  Hvanlar 2adet 6 2 adet 7

 13. musab 13 October 2015
  Cevapla

  İos işletim sistemli tel kırıldı android de nasıl aktarma yapabilirim

 14. laz oyun oynay 27 April 2016
  Cevapla

  uşaklar size şu bilgiyi vereyim dediydim cadılar iskelet salar uşaklar bunu saldıktan sonra iskeletler ölene kadar uşaklar cadı yeni iskelet çıkarmaz uşaklar herkese iyi oyunlay

 15. Umut 24 June 2016
  Cevapla

  Köyler arası ganimet kadarımı olsa süper olur

Leave a comment