Balon

BalonBu terfi etmiş iskeletler, duvarları yıkma keyfiyle, savunmayı yıkma keyfini takas etmiş. Sinir bozucu havan toplarının ve topları engellemek için iskeletleri görevlendirin.

Balonlar terfi etmiş duvar yıkıcılardır ve sıcak hava balonlarından atış yaparlar. Köylerin üzerine ağır alan hasarı veren bombalar bırakırlar ama hava savunmaları tarafından kolayca etkisiz hale getirilebilirler.

Balonlar havadan yerdeki birimlere çok ağır hasarlar veren, yavaş hareket eden hava birimleridir. Aynen devler gibi ilk olarak savunma binalarını hedef alırlar. Oyundaki en yavaş hareket eden birimlerdir. Düşman tarafından öldürüldüklerinde patlar ve yere düşerler, bu sırada ek hasar verirler.

Savunma Stratejisi
Genelikle balonlar savunma birimleri olarak çok başarılıdır (özellikle de eğer hava birimlerine saldıramayan birliklerle saldırıyorsa). Balonlar bu durumlarda yıldırım büyüsünün dışında başka bir şekilde yok edilemezler. Bu özellikle barbar ve goblinlere karşı etkilidir çünkü alan hasarı verir.

Bir savunma noktasından, birkaç okçu ile Balon etkisiz hale getirilebilir, bu da etkili bir şekilde saldırıyı zayıflatacaktır. Tek zayıf noktası ejderhalar ve dalkavuklardır, ikisi de korkusuzca bir karşı saldırıya balonları yok edebilirler. Aynı seviyedeki bir sihirbaz kulesi (3. seviyeye kadar) bir balonu yıkabilir çünkü çok fazla hasarı vardır, ama balon yaklaşmadan iki kez vurması gerekmektedir (balonlar sihirbaz kulelerini tek atışta yıkacaklardır). 3. seviyeden sonra iki adet sihirbaz kulesi gerekecektir.

Saldırı Stratejisi
Okçu kuleleri, sihirbaz kuleleri, hava savunmaları gibi tüm hava savunması yapan birimleri yıkıp, balonları ondan sonra bırakmak tavsiye edilir. Aynı zamanda klan kalesinden çıkacak olan birimlerden hava saldırısı yapanların da balonları hedef alabileceğini unutmayın.

Balonlar tekli oyuncu modunda çok faydalıdır. Kolayca tüm hava birimlerini etkisiz hale getirip balonlarınızı yerleştirebilirsiniz. Biraz sabır gerektiriyor ama sonunda buna değiyor. Tekli oyun modunda zaman sınırı yoktur. Bu yüzden hiçbir tehdit altında kalmayan balonlar tüm köyü rahatlıkla yıkacaklardır.

Önemli not: Çoğu durumda tek bir balonun tüm köyü yıkması uzun zaman alır ve saldırı zamanınız bitecektir, tabi bu da saldırınızda başarısız olma ihtimaliniz artar. Bu durumdan kurtulmak için sıklıkla bakış açınızı değiştirin ve zoom yapın.

Diğer oyunculara saldırırken zaman sınırlıdır, bu yüzden hava savunmalarını hızlıca yok ettiğinizden emin olun ve çokça balon gönderin. Beş balondan oluşan bir grup çoğunlukla bir okçu kulesini halledecektir. Dokuz balonun herhangi bir hava savunması veya tuzağı yoksa bir birimi kolaylıkla yıkacağı kesindir. Eğer zaman ve iksir sorun olmayacaksa, bir hava savunmasının önüne ejderha bıraktıktan sonra balonları yerleştirmek mantıklı olacaktır, aynen devlerin havan toplarını oyaladıkları gibi. Balonları direkt olarak hava savunmalarına da gönderebilirsiniz ama bu, eğer uçuş mesafesi çok uzunsa tavsiye edilmez, çünkü hava savunması yol boyunca balonları etkisiz hale getirecektir.

Balonlar yavaş hareket etmelerine rağmen çok fazla hasar verebilirler; onları bir öfke büyüsüyle birlikte göndermek iyi bir fikir olacaktır. (tek sorun eğitimleri için gerekli olan süredir). Sihirbaz kulelerinin ve gizli teslaların yıkılmadan önce çok fazla hasar verebileceklerini unutmayın. Bu hasarla okçu kuleleri kolaylıkla balonlarınızı yok edebilir.

Bazı insanlar hava savunması almayı unutuyorlar; balonlar (ve dalkavuklar) onlara bu hatalarını göstermek için harika birer yoldur.

Hava savunmalarını yıkın, çünkü onların tek görevi havadan saldıran birlikleri yok etmektir, ve işlerinde gayet iyiler. Yanlışlıkla bir balonu hava savunması hala aktifken yerleştirmek size pahalıya patlayacaktır.

Yükseltme farklılıkları

 • 3. seviyede, balon iki yanına tahta bir kalkan alır.
 • 5. seviyede, balonun sepetine altın dikenler eklenir ve attığı bombalar altına dönüşür.
 • 6. seviyede, balonun kendisi turuncu renkten siyah bir renge dönüşür ve üzerinde kuru kafa resmi belirir, tahtadan kalkanlar siyah gri metale dönüşürler.
 • Uygun olarak her seviyede balonun pilotu her seferinde daha çok duvar yıkıcısına benzemektedir.

 

Oyunda ilk açılan hava birimi balonlardır. Balonlar duvar yıkıcılar tarafından kullanılırlar. Oyundaki en yavaş hareket eden ve en yavaş saldırı hızı olan birimler balonlardır. Tekli oyuncu modundaki birçok görevi tek bir balon kullanarak yapabilirsiniz, çünkü çoğu köyde hava savunması bulunmamaktadır.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 48 adet balona sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 7 tanesini barındırırsanız 55’e çıkabilir.

Balonun özelliklerinden dolayı, bırakılan ilk bomba o anda etki yapar, yani bıraktığı son bomba hasar vermez. Balonların verdikleri hasar etrafa sekerek çevredeki birimlere de hasar verir.

 1. seviyede, balonların tasarımı güdümlü hava mayınlarının tasarımıyla aynıdır. Öte yandan güdümlü hava mayınları balonlara çok önemli hasarlar verirler. 6. seviye balonlar, 1. seviye P.E.K.K.A.’lardan saniye başına daha fazla hasar verirler. 6. seviye bir balon elde etmek için gerekli araştırma maliyeti, 6. seviye bir okçu elde etmek için olan araştırma maliyetinden düşüktür. Fakat 6. seviye balonların saldırı başına verdikleri hasar, 6. seviye okçuların saldırı başına verdikleri hasardan fazladır.

17 Nisan 2013 güncellemesinde balonların yok edildiklerinde, düşerken patlayarak hasar verme özellikleri eklenmiştir.

Şifacı istisnası dışında, düşman tarafta kendi cinsine saldırıda bulunamayan tek birimdir. Balonlar en iyi çok sayıda birlikle beraber kullanıldıklarında verimli olurlar. Balonların pilotları duvar yıkıcılar olsa bile, kamikaze saldırılar yapmazlar. Öldükleri ana kadar balonların saniye başına verdikleri hasar aynıdır.

 

SeviyeSaniye Başına HasarVuruş Başına HasarÖldüğünde Verdiği HasarHasar PuanıEğitim MaliyetiYükseltme MaliyetiGerekli Laboratuar SeviyesiYükseltme Süresi

Seviye 1
25100251502,000 0 00

Seviye 2
32128321802,500 150,000 21gün

Seviye 3
48192482163,000 450,000 42gün

Seviye 4
72288722803,500 1,350,000 53gün

Seviye 5
1084321083904,000 2,500,000 65gün

Seviye 6
1626481625454,500 6,000,000 710gün

Related posts

Acele Büyü

Acele Büyü

En ağır birimlerini bile acele ettir! Acele büyüler, öfke büyülerinin hasar takviyesine sahip olmasa da hareket hızına takviye yapar.

Deprem Büyüsü

Deprem Büyüsü

Yıkıcı depremlerle duvarları ve binaları güçsüzleştir! Deprem büyüleri yapıların kalan isabet puanlarının bir kısmını kaybetmesine sebep olur.

Zehir Büyüsü

Zehir Büyüsü

Düşman birliklerini en iyi bu ölümcül zehir devirir! Bu büyüyü kullanarak geçmek bilmeyen zehirli bir bulut oluşturarak düşman birliklerinin sağlığını yavaşlat ve hızla kurut.

89 Comments

 1. hava savunmayi 13 June 2014
  Cevapla

  Hava savunmayi indir balonlari sal onlar halleder

  • bittercloud 4 July 2015
   Cevapla

   Oyle olmuyor malesef

   • sedded 27 July 2016
    Cevapla

    oluyo lavtazı sal hava savunmasını oyalar gerisini balonlara bırak yada domuzlarla hava savunmasını al balonları sal bilmeyip konuşma

  • cefer 16 July 2015
   Cevapla

   ya kardesim ne gerek varki hava savunmasini yok etmeye 1 ejder koyuyorsun 35 balon 5 barbar 1 sifa 2 ofke kendinden 5 10 seviyye buyukleri bile yenersin saldiri strarejisi 5 barbarla klan kalesini test 5 hic bisey yoksa ejderi hava savunmasinin uzerine gonderib balonlari koyuyorsun sonra ofkeni biraz patlamalar oldu diyelim diyerinide ejdaha hall emezse balonlar eder ama hava mayinlari falan var onlarida sifa buyusuyle hall edesrsin bu kadar

   • latif 24 September 2015
    Cevapla

    kardeş sen acemisin heralde hava savunmasını yok etmek için 1 ejder diyosun ya hava savunması içerdeyse ? ejder oraya gidenkadar ölür ve sonuç 0

    • Onur 18 November 2015
     Cevapla

     Sen hiç balon saldırısı yapmadın mı? 35 tane balon 1 şifa 2 öfke doğru yerlerde atacaksın rahatlıkla alıyor

    • best of turkish 22 June 2016
     Cevapla

     Lav taşı direk hava savunmasına gider

  • enoo 28 August 2015
   Cevapla

   SENİN BALONLARIN CELİK HERALDE BALONA OKÇU KULESİ VEYA SİHİRBAZ KULESİ VURDUMU HEMEN PATLAR BEN 78 LEVELİM SAVAŞLARIMDA BALON KULLANMIYORUM ÇOK DAYANIKSIZ

   • Fatih 10 September 2015
    Cevapla

    Sen öfke at baya hızlanıyor

    • latif 24 September 2015
     Cevapla

     balonu kullancaksanız lav tazısıyla kullancaksınız ve 6 seviye olmadıkça pekde işe yaramıyo 6 seviyede canı çok artıyo

   • The Master King 25 January 2016
    Cevapla

    Ben de 79 lvlim artik balon kullanmaya uygun koylerle savasmiyoruz ama sunu diyebilirim 7th ye kadar 7 th de dahil balon iyi saldiri yapar ama 8th ve ustu etkisiz

  • kbk 14 March 2016
   Cevapla

   balon en az 4 olsun yoksa iyi deil

 2. turkishsecurity 27 June 2014
  Cevapla

  O kadar kötüki hem 8 dk bekliyosun tanesini hemde çok güçsüzler hava savunmasını indirsen bile aihirbaz kuleleri kızartma yapıyo hepsini

  • clash of clans 07 15 July 2014
   Cevapla

   Zeki kardeşim sadece balon ararsan tabi güçsüz kalırlar önce devler dikkat dagitip hava savunmasını indiricekler sonra balonlar top ve havaları indirecek geriye kalan Okçu ve büyücü lerin işi

   • bittercloud 6 July 2015
    Cevapla

    Ona gerek yok hava savunmasina bi ofke at sonra balonlari at hallederler bnimkiler 3.seviye th 7leri 2liyom

  • COC0707 2 August 2014
   Cevapla

   Balon + Dalkavuk çok iş yapar yanında da full öfke yada 1 şifa gerisi öfke dümdüz eder birçok köyü

   • aaa 30 September 2014
    Cevapla

    Dogru

    • Metehan 17 September 2016
     Cevapla

     Kardes onada gerek yok lav tazısı atıyom

   • 90 lwl 27 July 2015
    Cevapla

    lav tazıda olsa daha ıyı olur

   • enoo 28 August 2015
    Cevapla

    ilk balon atmacan dakavuk10 tane 6 balon 10 goblin anasını ağlatır

  • Mirsaleh 10 August 2014
   Cevapla

   doru Clash Of Clans 7 doru soyluyo once klandan dev al 1 simsek bir can buyusu kullan devleri dikkat daitmak icin kullan devler hava savunmasini hal etdikden sonra balonlarini brak onlar herseyi patr kutur indirer ama barbar veya okcuda bas lazm olur 🙂

  • Ekin 18 August 2014
   Cevapla

   Yoo gayet de güçlü tabi son seviyeleri iyidir ve full balon gayet kullanışlı

  • TheReyiz 1 November 2014
   Cevapla

   benimki 6.seviye hava savunması bile zor alıyo

  • beko (THE CLASHER) 27 January 2015
   Cevapla

   yanında 10-20 dalkavuk getir sihirbazları rahat alırsın sonra dev şifa büyüsü yada dev şifacı kullanarak hava savunmasını alır balonları bırakırsın
   bunları yaptıktan sonra ordu kampında kalan yere barbar okçu eşit yerleştirirsen 3 yıldız cepte

  • 43 lvl’im 2 February 2015
   Cevapla

   Turkish balon 3 sev ve üstü ise dalmahemen ölür ama 3-4 seviue yap dal kolayca bitmez 1 sev ejder gücünde oluyo..

  • Kutay 27 March 2015
   Cevapla

   Kardeş benim balon ve dalkavuklar son level ikisini beraber basıyorum dev yok yanına bi büyücü atıyon hava savunmasını yok etmeye gerek kalmadan köy dümdüz oluyo

  • Yumurta 9 April 2015
   Cevapla

   Büyüler de bunun için var. Hava savunmaları dışarıya yakınsa birkaç balonla rahatlıkla indirebilirsin eğer içerideyse önce dışarıyı temizlersin onlar düşünce birkaç tane daha yollarsın hava savunmasına giderler ve varsa öfke büyüsü de kullanırsan en ufak bir sorunun kalmaz. Sihirbaz ve okçu kulelerine karşı da iyileştirme büyüsü kullanırsan hiçbir zararları dokunmaz. balonlara hava savunması dışında bir de tuzaklar çok zarar veriyor(tabi cehennem kulesini saymıyorum) mümkünse onları da önceden bir balonla falan bulabilirsin.
   Köy binam 8. seviye ve klan savaşlarında balon+dalkavuk saldırısı sayesinde klanıma her zaman 3 yıldız kazanıyorum. Ayrıca benden yüksek köylere de etkili saldırılar yapabiliyorum örneğin 9. seviye köy binası olan köylerden de rahatlıkla yıldız alabiliyorum hatta bazen 3 yıldız alıyorum. İnanmayacaksınız dün 10. seviye bir köyden de yıldız alabildim balonlar sayesinde.

  • caglayan 16 June 2015
   Cevapla

   Sacma bi yorum seninki 4 tane lav tazi ve 30 civari 6.seviye balonla yikamayacagin koy yok bknz en ust seviye oyunculatin ordu kamplari

  • Turkish 24 July 2015
   Cevapla

   Balon ve lava tazi ile iyi gider klan savaşı nda yüksek koy ler bunlarla alınır 18 balon 3 tazi 1 tane klan kalden tazi 1 ejder ha 2 sihirbaz 16 okcu yada 5 sihirbaz olur

  • sedded 27 July 2016
   Cevapla

   kardeşim lavtazıyı at hava savunmasını oyalar balon halleder yada domuzlarla hava savunmasını al balonları sal bilmeyip konuşma

 3. husozz 28 July 2014
  Cevapla

  Arkadaslar balon dalkavuk ve sifa büyüsü 3lusu bence ejderden daha ekonomik ve etkili bilmem siz ne düşünüyorsunuz

  • Yumurta 9 April 2015
   Cevapla

   Kesinlikle. Üstelik ejderlerin favori hedefleri olmadığı için hava savunmasını yıkana kadar başka birimlerle meşgul oluyorlar ve ölüyorlar. Eğer öfke büyüsü varsa 2 öfke+ 1 şifa da etkili bir yöntem. Ben şöyle saldırıyorum ve benimkinden yüksek köylere karşı dahi gayet rahat kazanabiliyorum:

   28 balon+30 dalkavuk+1 Barbar Kral(5. seviye)+2 öfke büyüsü+1 şifa büyüsü
   (Köy binam 8. seviye ordu kapasitem 200. Bazen klan kalesinden çıkanları temizlemek için klandan ejder istiyorum.)

  • Öşex 14 September 2015
   Cevapla

   aynen kardeş herkes 10 ejder falan kullanıyo halbuki balonlar çok daha güçlü kullanmayı bilmiyolar sonra vay efendim çok dayanıksız.Öncelikle yüksek seviye olmadı balonlar 5 veya 6 . seviye çok güçlü oluyolar.(Geliştirmeyle en çok güçlenen birim balondur arkdasaşlar isteyen baksın her geliştirmede hasarı ikiye katlanıyor(.Düzgün bi seviyeye getirdikten sonra full balon çıkartıp istisnasız ayrık yerleştirip ful öfke büyüsü yapmak lazım.Tek istisna karşı klan kalesinde ejder olması.Böyle bir durumda 3 veya 4 ejder çıkarıp karşı ejderi indiriyoruz ilk önce çünkü bilen bilir balonlar hava birimi olsada ejder gibi havaya vuramıyor.Ondan sonra balonlar eksik de olsa alırlar.Hem ejderler de boşa gitmiş olmaz onlar da dayanır biraz daha.Ayrıca ejder+balonlu ordu kurduysanız 1 tane öfkeyi şifaya çevirin derim ejderlerin dayanması önemli.Sonuç olarak balonları kullanmayı bilirseniz hem çok ekonomik.Hem çok güçlü.

 4. önder 31 July 2014
  Cevapla

  balondan iyi saldırımı var ya 🙂 bas 32 balon dağıtarak yolla 30 tane de arkadan dalkavuk bir barbar kral birde okçu kraliçe bak bakalım köy kalıyor mu düşmanda 🙂

  • Mehmet 5 July 2015
   Cevapla

   Maliyet Nolcak Peki 4.50 x 30 = 135 Yapıyor Her daim Zarardasın 😀

 5. kubilay 1 August 2014
  Cevapla

  ben balonları sadece goblin savaşlarında kullanıyom orada tüm okçu sihirbaz ve hava savunmayı çökertip yolluyorum ama normal savaşta süre az olduğu için %100 galibiyet alamıyorsun almak içinde hava savunmayı çökertip 5-6 tane göndermek lazım

 6. Cavid 8 August 2014
  Cevapla

  1 sev berbet ama 5 ve 6 sev balonlar ortalığı kasıp kavuruyor 🙂 hele birde arkasından dalkavuk off tadından henmiyor 🙂

  • Emre 10 February 2015
   Cevapla

   Beyler balon 7. Seviye laboratuvarda mı 6 seviye oluyor

 7. Ali 18 August 2014
  Cevapla

  beyler ben savaşlarda hep balon kullanırım 28 balon 30 dalkavuk (bolan 4 lwl , dalkavuk 1 lwl) genelde savaşlar %100 KLANTÜRK nick:Took Baggins 😀

 8. ahmet 26 August 2014
  Cevapla

  Sadece balon saldırısıda yapabilirsin oda iş görüyor ful şiffa büyüsü bas 20 goblin kalanıda balon normalde kesemedigin Bi çok adamı kesersin

 9. baloncu 5 September 2014
  Cevapla

  Kardeş ben balonla savaşıyorum bi haftadır günde 2 veya 3 kez saldırıyorum 500k çok rahat alıyorum zorlarsan 1 m bile alabilirsin

  • osman 24 February 2015
   Cevapla

   senın o dediğini biz barbarlarla yapıyoz piyasanın durumuna gore 3-4m yaptımız günlerde oluyo 😀

  • caglayan 16 June 2015
   Cevapla

   Balonla ganimet kasmak yavas pahali ve ise yaramaz sadece barbar sadece okcu ya da sadece goblinle 2 saatte 3m koyuyorum dostum 40 tasi feda edip ganimet kasiyorsan 500k ya oturup aglaman gerek

   • MASTER 1 (A – TAKIMI) 29 June 2015
    Cevapla

    osman sana katılıyorum dün gece 29.06.2015 1M altın vardı duvarlara harcadım full okçu yada 150 okçu 50 barbarla her saldırıda en az 200bin altın ve iksir çaldım 40 taşa güçlendirme yaptım 2 saate 4M altın 3 iksir çaldım 40 taş kaç kere verdim kimbilir. balona zaman yetmez ve maliyeti fazla BENCE.

 10. Bordo Ejder 7 September 2014
  Cevapla

  klan savaşında çok işe yarayan bir asker özelliklede hava savunmasınıdevlerle indirince hepsi aynı yerde olduğunda okçu kulesi felan bırakmıyor

 11. emro 10 October 2014
  Cevapla

  Bence gayet iyiler dalkavukları da peşine takviye olarak kullandığında ejderha balonun yanında halt yemiş derim bazen sırf eğlenmek için bile saldırdığım oluyor balonlarla

 12. kaso 16 November 2014
  Cevapla

  2tne ejder 30 balon 30 dalkavuk 2 ofke buyusu 1 can buyusu 70 lwl koyu rahat alırsın 🙂

 13. nesil 21 December 2014
  Cevapla

  Benim balonlar 3 seviye klan savaslarinda 30 balon 25 okcu klan arkadaslarimdansa 4 domuz aliom gercekten iyiler

 14. MeteHan 6 January 2015
  Cevapla

  Eğer 6. Seviye koy binaniz var ise v ordu kampiniz 115 kisilik ise 10 adet balon uretin 35 adet 3.seviye okcu 25 adette goblin uretin once balonlari hava savunmaya salin sonra okcularu goblinleride gerek oldugu yerde salin kazanmama ihtimali %10

 15. clashofclans 15 January 2015
  Cevapla

  Balon 6 seviyesi işe yarıyor balon bu arada öfke ile çok kullanışlı 1 dondurma ( x yayı ve cehennem kulesi olan yerler için )
  2 öfke 2 şifa çok etkili ama ben okumadan Vazgeçmem

 16. ramazan 24 January 2015
  Cevapla

  Uata hava savunmalarini adam gibi koy okcu kulelerin salam olsun 7.seviye buyuucu kulen olsun bak bakalim balon calisiyor mu

 17. kayra 25 January 2015
  Cevapla

  Ben bu balonu hiç sevmedim.Okçu kulesi 8 vurusta indirio

  • İsmini vermek istemeyen MerT 18 April 2015
   Cevapla

   Cunku Balonun yuksek seviyeleri iyidir (5,6,7)

   • numesk 20 May 2015
    Cevapla

    Balonun 7. Seviyesi yok kardeşim

 18. Furkan Akaroglu 4 February 2015
  Cevapla

  Arkadaslar balon + dalkavuk(minion) balonion taktigidir 3 yildirim buyusu ile desteklenince olumsuz gibi bisi oluyo 7 lvl koy binam 8 lvl oluyo ve 8 lvl koy binasi olamlari rahat aliyo

 19. ahmet 13 February 2015
  Cevapla

  balon cok iyi deil. ilk başta devler sonra duvar kırıcı hava savunması gidince sıfacı ve balon sonra sihirbaz iş biter 😀

 20. ulan. istanbul 1 March 2015
  Cevapla

  Çok iyi bi birim ama 5 ve 6 lvl olunca ise yario

 21. tarik 7 March 2015
  Cevapla

  Tamamen balonla saldırmakta güçlü oluyor
  SADECE HAVA SAVUNMALARINI PATLATMAK GEREK

 22. tarik 7 March 2015
  Cevapla

  bide en kötü yanı çok fazla iksir istemesi

 23. Leave 14 March 2015
  Cevapla

  Hava savunmayı ezdikten sonra dehset birsey

 24. mehmet 26 March 2015
  Cevapla

  Bas 2 3 tane lav tazi sal arkadan balonlari gir vak guclumu gucsuzmu

 25. 22 lwl 5 April 2015
  Cevapla

  Balon ve dalkavuk baya iş görüyor. Balonion taktiği bu…

  • katilcan 20 August 2015
   Cevapla

   sn kullandınmıki söylüyosun

 26. İsmini vermek istemeyen MerT 18 April 2015
  Cevapla

  Dünyanın en iyileri bile Balon kullanıyor (ama dalkavukla beraber) baya iyiyede benziyor

 27. Volkan 19 April 2015
  Cevapla

  Balonların canını yükseltin çok çabuk ölüyorlar anlamı kalmıyor.

 28. onur 11 May 2015
  Cevapla

  balonlar ilk seviyelerde canları az ama son seviyede bayagi iyi kullanışlı olur

 29. ekrem 14 May 2015
  Cevapla

  balonlar iyi hoş fakat çok yavaşlar biraz hızlı olmuş olsa yani 10 değil de 16 18 gibi birşey olmuş olsa çok daha iyi iş görebilirdi fakat bu hızla bu balonlar çöp gibi diyebilirim 🙁

 30. StormBlade 17 May 2015
  Cevapla

  balonlar iyi birimler ama mutlaka farklı yerden salınmalılar yoksa ne olursa olsun sihirbaz alanvurduundan biterler ki eğer hava bombasına yakalanırsa zaten saldırı iptal .bence 3şimşekle girilmeli 3 şişekle hava savunmasını alın balonları daüıtın ama mutlaka farklı ieylerde getirin yoksa savunmalarda sonra kaynağı alamadan zamanı biter #çaresizler klanımız bekleriz

 31. BERKAN 19 May 2015
  Cevapla

  Ben 2 Ejder 20 balon 20 dalkavuk 2 şifa egitiyom çok işe yarıyor

 32. UltrAslan… 29 May 2015
  Cevapla

  1-2-3-4 seviyeli işe yaramıyor ama 5-6 çok harika ve çok etkili…

 33. fatih 31 May 2015
  Cevapla

  öncelikle köy binam 8 . ordu kapmım 200 kişilik. balon + dalkavuk saldırısı yaparken balonları tek yerden salmayın klan kalesinden sihirbaz veya ejder cıkarsa telef olur mümkün oldugunca balonları farklı yerden salın ve düşmanın klan kalesini boşaltın ( 1 balon göndermeniz yeterli) . koyun dısına cekin ve orada oldurun .sonra balonu nereden salmak istiyorsanız orayada sadece bir balon cıkarın cünkü hava bombası veya güdümlü cıkabilir. ondan sonra gönül rahatlıyla tüm balonları salın hemen arkasından dalkavukları salın ve savaş sizin . asker olarak 28 balon , 20 dalkavuk, 10 okcu ve 10 barbar ve 7 lvl barbar kral buyu olarak 2 ofke bir sifa yeterli olur

 34. Galyalılar 13 June 2015
  Cevapla

  Klan savaşlarında 28 tane 4. seviye balon 4 tanede 6. seviye alıyorum. Şifa büyüm 3 okçularşa kaleyi hallettikten sonra ifayıda doğru kullandığımda %100 yıkım yapıyprum.

 35. Mehmet Ser 5 July 2015
  Cevapla

  devde oldugu gibi balonda da aynı sıkıntı var 5 den 6 ya yükselttigimizde en çok güç artışı oluyor bu yükseltmeler arası güç artışı can artışı daha dengeli ve eşit olamaz mıydı en çok güç ve can artışı ya son seviyede oluyor yada sondan önceki seviyede bilmem fark ettiniz mi askerler tamamen güçlenmiyor demiyorum ama dengeli bir şekilde güçlenmiyor canı artmıyor belli bir seviyeye kadar azar azar artıyor sn seviyede güç ve can patlaması oluyor bence bu soruna çözüm gelmesi gerek.

  • Mehmet Ser 5 July 2015
   Cevapla

   ve bu da askerlerin son seviyeye kadar güçsüz ve etkisiz kalmasına sebep oluyor (tüm askerlerin değil)

   • harun 20 May 2016
    Cevapla

    sana taktik 2 golem 3 pekka 20 buyucu anasini aglatir koyun birde4 yada 3 tane ofke ofkeyi golemlere kullan

 36. vüqar 15 July 2015
  Cevapla

  WALKING DEAD

  klanina gelin
  gelin “3” seviye klan
  50+ ben 102 seviyeyim

 37. göktuğ 17 July 2015
  Cevapla

  lav tazı kullanan yok galiba .d

 38. Kumsal 30 July 2015
  Cevapla

  52 lvl car satilik

 39. Mert 27 August 2015
  Cevapla

  Kardeş yıldırımla hava savunmasını kır gerisini hallederler tabi 4+ lvlde dusukse kullanmayın

 40. Merce 11 September 2015
  Cevapla

  Balonların tek kötü yanı yavaşlıkları. Fakat acele büyüyle desteklerseniz çok daha kısa sürede tüm köyü hallediyorlar. Tabi en kısa sürede son seviye yapmanızı öneririm, son seviye balonlar bir harika dostum

 41. Yusuf 20 September 2015
  Cevapla

  Gobboköy’ü ve Havanın h’si ‘ni tek bir balonla geçitm…

 42. reis-i clan 8 November 2015
  Cevapla

  Balonlar 6.seviyede th9 un vazgeçılmez saldırı askerleri 3 öfke 1 şifa veya 4 öfke lav tazısı + balon olarak saldıracaksınız bide balonları aynı yerden yollamayın hepsini aralıklı koyarsanız büyücü kuleleri etkisiz kalır

 43. Hakan 21 November 2015
  Cevapla

  Balonlar çok iyi ama seviyesi 5 ve üstüleri süper benimki 3 lvl ama KB 6 yım dev şifacı taktiğini kullanıyorum yanında 4-5 balon devler oyalarken ortalığı okçu kulesinin üstüne arıyorum çok yavaş ama iş görüyor saniye başına az vursuda bir vuruşta 250 falan koyuyo 3 balon 6 lvl topa hepsi bir yerden bomba atsa tek koyuyor birde büyücü kulesinin yada hava savunmasının yanında şifa büyüsü kullanıyorum ne hava savunması ne büyücü kulesi kalır keşke öfke büyük olsa birde asıl taktiğim dev şifacı balonlar yardımcı oluyor sadece süpürüyorlar işte ortalığı ileri seviyelerinde can yüklemesi oluyor çok fazla 6 lvl balon vuruş başına 650 falan koyuyor. Neyse işte büyülerle falan çok iyi birşey.

 44. Balonadam 7 February 2016
  Cevapla

  Belediyem 7.sv
  Balon 4. Ejder 2.sv
  Th 6 ve 7de hava savunması takviyesi yapmaları çok kötü oldu. Kupa kasarken balon-ejder kullanıyorum. Çok masraflı ve uzun sürüyor. Büyü olarak 3 yıldırım kullanıyorum. Toplam 260K iksir gidiyor. 6 ejder 8 balon ve gerisini okçu yapıyorum. Th8 %80 hasar veriyorum. Klan savaşlarında tavsiye ederim ama normal savaşlarda hava savunması zayıf köy bulmak zor th7 ve üstü için. Ganimet kasıyorsanız dev-okçu ikilisini tanklama taktiğiyle kullanabilirsiniz.

  Klanın savaşlarına özrllikle düşük levelli arkadaşları alıyorum. Th-3-4. Klan kalelerine 2 balon atıyoruz onlar da rakibin kalesini halledip işi balonlara bırakıyorlar. Bağış alıp kaçmayacaksanız klanıma beklerim. Klanın adı; KLANIN D!B! ünlemlere dikkat ederek yazarsanız bulursunuz.

  İyi günler.

 45. 127 LVL LeGeNDaRy 2 March 2016
  Cevapla

  Arkadaşlar, size tavsiyem balon adlı birlikleR LE lavtazı ve dalkavuk kullanın . haa birde kalenize balon alın tabi saldıracak adam karadan saldırıyorsa.Düşme etkisi YaRaTıYoR…

 46. Tuna 17 April 2016
  Cevapla

  Ben balonu çok sevmiyorum.Çünkü hava savunması hallolunca yinede (bazen oluyor) hava bombalarından ardarda 2 tanesi tüm sürüyü yok ediyor,maliyeti ve süresi bence çok ayrıca.

 47. Tuna 17 April 2016
  Cevapla

  sizce

 48. doğukan 1 June 2016
  Cevapla

  ya bu balonu kullanan iksirine yazık

 49. Kaan 29 June 2016
  Cevapla

  Arkadaşlar lav tazi bide balon yapın Belediyesi 9 olanları pert ediyosunuz

Leave a comment